Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 11 вересня, 15:21:32

Нове довідкове видання – бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини"

21.11.2023   15:11Агенцiя

Чернігівська область славиться великою кількістю визначних пам'яток історії та архітектурних перлин світового значення. Також в області наявні величезні природні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, історико-культурні ресурси, які забезпечують розвиток найрізноманітніших видів туризму: культурно-пізнавального, сільського, зеленого, гастрономічного, активного, релігійного, лікувально-оздоровчого, пляжного тощо.

  За кількістю пам'яток культурної спадщини Чернігівщина посідає одне з топових місць в Україні. Серед понад 9 тисяч пам'яток, що налічуються в області, 1779 мають загальнонаціональне значення, а близько 200 – світове. До Списку історичних населених місць України включено 14 населених пунктів Чернігівщини, серед яких – Чернігів, Ніжин, Остер, Новгород-Сіверський, Батурин, Прилуки та ін.
  В області розташовано понад 30 музеїв найрізноманітнішого спрямування: краєзнавчі, історичні, археологічні, меморіальні, літературні тощо; 3 національні заповідники ("Чернігів стародавній", "Гетьманська столиця", "Качанівка") Міністерства культури та інформаційної політики України й меморіальний комплекс "Пам'яті Героїв Крут" Міністерства оборони України. У музеях області зберігається близько 350 тисяч експонатів.
  На Чернігівщині є понад 500 територій та об'єктів природно-заповідного фонду, найбільші серед яких – Мезинський національний природний парк, Міжрічинський регіональний ландшафтний парк, Тростянецький дендропарк тощо.
  Щоб ознайомити читача з туристичною індустрією області, фахівці Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували бібліографічний покажчик "Туристичними шляхами Чернігівщини". У ньому зібрано матеріали про обласні заповідники, пам'ятки архітектури та археології.
  За видовою ознакою до покажчика включені книги, збірники, брошури, бібліографічні посібники, публікації з газет і журналів. Матеріал систематизовано за розділами (по районах області), які в комплексі містять інформацію про основні історичні та архітектурні пам'ятки Чернігівщини. Для зручності користувачів у межах кожного розділу матеріали розміщено у хронологічній послідовності, а у межах року – за алфавітом авторів та назв документів.
  Опис літератури здійснено відповідно до чинних державних стандартів. Бібліографічні описи пронумеровані.
  Використовується система посилань. До випуску ввійшло 1081 друковане джерело.
  Довідковий апарат складається з алфавітного та географічного покажчиків.
  Видання може бути корисним краєзнавцям, екскурсоводам, викладачам і студентам вищих навчальних закладів.
  З онлайн-версією покажчика можна ознайомитися на сайті Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових у розділі "Електронна бібліотека" за адресою: http://libkor.com.ua:8088/frm/download.php?part=3&id=345
 

Останні новини Чернігівщини

У поточному році професійне навчання за сертифікатом від служби зайнятості проходили понад 600 безробітних області

У поточному році професійне навчання за сертифікатом від служби зайнятості проходили понад 600 безробітних області 09:15

Вчилися на кухарів, швачок, манікюрників, водіїв тролейбуса, трактористів-машиністів, електромонтерів, операторів котелень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:08

Протягом минулої доби зареєстровано 24 пожежі.

Друга річниця грантової програми «Власна справа»: наші грантери в Києві 09:06

Нові можливості для бізнесу, нововведення грантових програм, історії успіху грантерів вчора презентували в Києві. Захід, присвячений другій річниці грантової програми «Власна справа», став майданчиком для ефективного діалогу між владою та бізнесом, обміну думками, нових знайомств та налагодження співпраці.

 Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою «Доступні ліки»

Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою «Доступні ліки» 08:57

Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків.

11 вересня: цей день в Україні і світі

11 вересня: цей день в Україні і світі 08:31

ДЕНЬ 931 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 931 RUSSIAN AGRESSION