Розпочинається новий конкурс для відбору рукописів, що видаватимуться бюджетним коштом
Комісія з питань підтримки місцевого книговидання, що діє при облдержадміністрації ухвалила рішення про початок з 1 квітня обласного конкурсу рукописів місцевих авторів. Члени комісії також підбили підсумки видавничої діяльності у 2018 році.
Конкурс рукописів оголошується вже вчетверте в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки.
У такий спосіб здійснюється відбір кращих зразків творчості авторів Чернігівщини, що не мають перспективи випуску у комерційних видавництвах, але водночас залишаються потенційно запитуваними читацькою аудиторією та суспільно важливими. Обрані комісією рукописи до кінця року побачать світ коштом обласного бюджету.
Віддруковані примірники відтак передадуть до бібліотек та навчальних закладів області, інших зацікавлених установ. Ці книги також будуть розміщені в електронному вигляді на веб-сайті Чернігівської ОДА.
У 2019 році прийом матеріалів на конкурс триватиме з 1 квітня до 8 травня. Детальна інформація про умови участі — в оголошенні.
Минулого року, підбивши підсумки конкурсу, комісія з питань підтримки місцевого книговидання вирішила включити до видавничого плану 9 рукописів, нагадав Ігор Слезко — голова комісії, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Усі обрані твори побачили світ до кінця 2018 року та вже надійшли до бібліотек, а їхні електронні версії доступні для всіх охочих.
Серед випущених видань — як збірки поезії та художньої прози, так і наукові роботи. Чимало з останніх, зокрема монографії «Чернігівське літописання ХІ–ХІІІ ст.: історіографічний міф чи історичне джерело?», «Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.», збірка праць Івана Кошелівця «Можна одверто? або Туга за катарсисом» викликали значну цікавість і поза межами Чернігівщини — серед наукових установ НАН України.
Ще 4 суспільно значимі книги у 2018 році вийшли друком в рамках Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки як позаконкурсні видання.
Так, на початку року видано збірку творів поета та дисидента Леоніда Тереховича (1941-1992) «До правди незалежного життя».
До початку навчального 2018–2019 року з ініціативи обласної ради випущено друком книгу для першокласників «Букварик школярика (символіка, традиції, звичаї Чернігівського краю)».
Наприкінці 2019 року включено до видавничого плану та видано друком (за рахунок економії коштів, досягнутої під час випуску конкурсних рукописів) художньо-документальне видання «Сергій Борткевич: партитура життя» та «Довідник для військовослужбовців та працівників військкоматів щодо інформування ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС» Увесь наклад останнього передано Північному міжрегіональному сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО для розповсюдження серед працівників військкоматів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.