"Символ твоєї свободи"
Таку назву має виставка інформаційно-просвітницьких стендів з історії Державного Герба України, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті, яка відкрилася 22 січня в Обласному молодіжному центрі.
Першими експозицію відвідали військовослужбовці Чернігівського гарнізону. Презентував виставку представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко. Він докладно розповів про історію одного з офіційних символів України – Тризуба, а також художників, причетних до його розробки і трансформації.
– Понад сто років тому, у 1918 році, власницький знак із монет часів князя Володимира Великого ліг в основу зображення герба та печатки Української Народної Республіки. Упродовж усього XX століття Тризуб надихав митців на створення його художніх інтерпретацій, – зазначив Сергій Бутко.
Виставка присвячена роботам Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та інших. Експозиція дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення.
Під час презентації виставки старший офіцер відділу цивільно-військового співробітництва Оперативного командування «Північ», капітан Тарас Пененко розповів присутнім, як наразі під знаком Тризуба захищають незалежність на сході держави.
— Почасти за зображення Герба українських полонених піддають тортурам. Однак, це не спонукає захисників зрадити один з головних символів держави, — зауважив Тарас Пененко.
Виставка діятиме в Чернігові до 6 лютого. А потім упродовж року по черзі експонуватиметься в усіх районних центрах області.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).