Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 13:51:24

Про розвиток культури на Чернігівщині говорили на Суспільному

24.04.2018   13:55Агенцiя

20-го квітня в прямому ефірі Чернігівської філії НСТУ вийшла друга програма спільного проекту UA: Суспільне мовлення та громадського руху «Чесно» «Звіти. Наживо». Перед громадою області звітував директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко.

З гостем спілкувалися і чернігівські медійники: Людмила Пархоменко («Деснянська правда»), Аліна Ковальова («Гарт»), а також Сергій Зосименко («Громадське телебачення: Чернігів»).

Протягом години очільник відповів майже на півтора десятки запитань ведучого, журналістів, експертів, а також глядачів, які спілкувалися з Олександром Левочком телефоном та через соціальні мережі.

Зокрема, питання щодо системи фінансування галузі культури він роз’яснив наступним чином:

«Думають, що гроші виділяються безпосередньо на департамент, і багато питань задають: «А де ж ви ці гроші діваєте?». Для розуміння – як формується бюджет. Наші обласні підвідомчі установи (їх 22) планують наприкінці року свій бюджет – заробітна плата, утримання приміщень… Подаються пропозиції щодо капітальних видатків, проведення поточних, капітальних ремонтів, а також проведення централізованих заходів. Складаються відповідні кошториси. Після чого утворюється комісія, в яку входять і представники громадськості, і депутати обласної ради, які узагальнюють всю інформацію і доводять департаменту фінансів. Ми захищаємо контрольну цифру, яку планується виділити на галузь культури. А потім вже подається на сесію обласної ради: як депутатський корпус проголосує, такі кошти й надійдуть безпосередньо до наших обласних підвідомчих установ».

На запитання голови Чернігівської єврейської общини Семена Бельмана, коли ж національній громаді повернуть приміщення колишньої синагоги, в якому нині розташований Молодіжний театр, директор Департаменту відповів:

«Це питання не одного десятиліття… Неодноразово зверталися до нас, щоб повернути приміщення, де зараз знаходиться Молодіжний театр, єврейській громаді. Ми за те, щоб культові споруди поверталися релігійним громадам. Але проблема – куди діти Молодіжний театр? Ми розглядали різні варіанти. Поєднати з іншим театром – тоді ми губимо цей театр… Театр потрібно перемістити і відповідне приміщення, якого, на превеликий жаль, поки що немає. Це питання ще не вирішене, але буде вирішуватися».

Інші питання в програмі «Звіти. Наживо» стосувалися проведення фестивалів цього року, співпраці з представниками туристичної сфери, підтримки починань художників, проблем, пов’язаних з «чорною археологією», фондосховищами Чернігівського історичного музею і таке інше.

Останні новини Чернігівщини

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 11:13

6 квітня у сесійній залі міської ради відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.