Про розвиток культури на Чернігівщині говорили на Суспільному
20-го квітня в прямому ефірі Чернігівської філії НСТУ вийшла друга програма спільного проекту UA: Суспільне мовлення та громадського руху «Чесно» «Звіти. Наживо». Перед громадою області звітував директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко.

З гостем спілкувалися і чернігівські медійники: Людмила Пархоменко («Деснянська правда»), Аліна Ковальова («Гарт»), а також Сергій Зосименко («Громадське телебачення: Чернігів»).
Протягом години очільник відповів майже на півтора десятки запитань ведучого, журналістів, експертів, а також глядачів, які спілкувалися з Олександром Левочком телефоном та через соціальні мережі.
Зокрема, питання щодо системи фінансування галузі культури він роз’яснив наступним чином:
«Думають, що гроші виділяються безпосередньо на департамент, і багато питань задають: «А де ж ви ці гроші діваєте?». Для розуміння – як формується бюджет. Наші обласні підвідомчі установи (їх 22) планують наприкінці року свій бюджет – заробітна плата, утримання приміщень… Подаються пропозиції щодо капітальних видатків, проведення поточних, капітальних ремонтів, а також проведення централізованих заходів. Складаються відповідні кошториси. Після чого утворюється комісія, в яку входять і представники громадськості, і депутати обласної ради, які узагальнюють всю інформацію і доводять департаменту фінансів. Ми захищаємо контрольну цифру, яку планується виділити на галузь культури. А потім вже подається на сесію обласної ради: як депутатський корпус проголосує, такі кошти й надійдуть безпосередньо до наших обласних підвідомчих установ».
На запитання голови Чернігівської єврейської общини Семена Бельмана, коли ж національній громаді повернуть приміщення колишньої синагоги, в якому нині розташований Молодіжний театр, директор Департаменту відповів:
«Це питання не одного десятиліття… Неодноразово зверталися до нас, щоб повернути приміщення, де зараз знаходиться Молодіжний театр, єврейській громаді. Ми за те, щоб культові споруди поверталися релігійним громадам. Але проблема – куди діти Молодіжний театр? Ми розглядали різні варіанти. Поєднати з іншим театром – тоді ми губимо цей театр… Театр потрібно перемістити і відповідне приміщення, якого, на превеликий жаль, поки що немає. Це питання ще не вирішене, але буде вирішуватися».
Інші питання в програмі «Звіти. Наживо» стосувалися проведення фестивалів цього року, співпраці з представниками туристичної сфери, підтримки починань художників, проблем, пов’язаних з «чорною археологією», фондосховищами Чернігівського історичного музею і таке інше.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.