Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 04:33:10

Про розвиток культури на Чернігівщині говорили на Суспільному

24.04.2018   13:55Агенцiя

20-го квітня в прямому ефірі Чернігівської філії НСТУ вийшла друга програма спільного проекту UA: Суспільне мовлення та громадського руху «Чесно» «Звіти. Наживо». Перед громадою області звітував директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко.

З гостем спілкувалися і чернігівські медійники: Людмила Пархоменко («Деснянська правда»), Аліна Ковальова («Гарт»), а також Сергій Зосименко («Громадське телебачення: Чернігів»).

Протягом години очільник відповів майже на півтора десятки запитань ведучого, журналістів, експертів, а також глядачів, які спілкувалися з Олександром Левочком телефоном та через соціальні мережі.

Зокрема, питання щодо системи фінансування галузі культури він роз’яснив наступним чином:

«Думають, що гроші виділяються безпосередньо на департамент, і багато питань задають: «А де ж ви ці гроші діваєте?». Для розуміння – як формується бюджет. Наші обласні підвідомчі установи (їх 22) планують наприкінці року свій бюджет – заробітна плата, утримання приміщень… Подаються пропозиції щодо капітальних видатків, проведення поточних, капітальних ремонтів, а також проведення централізованих заходів. Складаються відповідні кошториси. Після чого утворюється комісія, в яку входять і представники громадськості, і депутати обласної ради, які узагальнюють всю інформацію і доводять департаменту фінансів. Ми захищаємо контрольну цифру, яку планується виділити на галузь культури. А потім вже подається на сесію обласної ради: як депутатський корпус проголосує, такі кошти й надійдуть безпосередньо до наших обласних підвідомчих установ».

На запитання голови Чернігівської єврейської общини Семена Бельмана, коли ж національній громаді повернуть приміщення колишньої синагоги, в якому нині розташований Молодіжний театр, директор Департаменту відповів:

«Це питання не одного десятиліття… Неодноразово зверталися до нас, щоб повернути приміщення, де зараз знаходиться Молодіжний театр, єврейській громаді. Ми за те, щоб культові споруди поверталися релігійним громадам. Але проблема – куди діти Молодіжний театр? Ми розглядали різні варіанти. Поєднати з іншим театром – тоді ми губимо цей театр… Театр потрібно перемістити і відповідне приміщення, якого, на превеликий жаль, поки що немає. Це питання ще не вирішене, але буде вирішуватися».

Інші питання в програмі «Звіти. Наживо» стосувалися проведення фестивалів цього року, співпраці з представниками туристичної сфери, підтримки починань художників, проблем, пов’язаних з «чорною археологією», фондосховищами Чернігівського історичного музею і таке інше.

Останні новини Чернігівщини

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07 13:52

Наприкінці травня 2021 року на автодорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка міст через річку Лисогір поблизу села Олексинці був закритий на реконструкцію.

 Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн

Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн 13:40

Завдяки ювенальним прокурорам Чернігівщини розірвано договір та стягнуто кошти з недобросовісного постачальника пального для навчального закладу.

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці?

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці? 13:32

Відповідь на це питання отримали під час ділової гри «Підбір кадрів», участь в якій взяли керівники обласного центру зайнятості та його структурних підрозділів.

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів 13:24

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за вісім місяців поточного року надійшло близько 4,7 млрд грн від сплати податків і зборів.

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому 13:16

Чернігівською обласною прокуратурою подано апеляційну скаргу на вирок Менського районного суду від 06.09.2021, яким 27-річного мешканця м. Семенівка визнаного винуватим за п. 7 ч. 2 ст 115 КК України (умисне вбивство з хуліганських мотивів) та призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі.