У древньому містечку над Сновом відбулося Всеукраїнське літературне-мистецьке свято "Седнівська осінь"
Цієї суботи у древньому містечку над Сновом відбулося Всеукраїнське літературне-мистецьке свято "Седнівська осінь", у відкритті якого взяв участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Вітаючи учасників свята із стартом чергового літературно-мистецького фестивалю, керівник наголосив, що древній Седнів не можливо представити без славної воїнської доблесті Чернігівського князя Святослава Ярославича, який переміг на околицях містечка війська половецьких ханів. Не уявити Седнів і без давнього, славного козацького роду Лизогубів, представники якого зробили вагомий внесок у розвиток української просвіти та культури.
За словами промовця, Седнів зачаровує своїх гостей гарними краєвидами над Сновом, давнім парком, віковими пам'ятками, що постають у білокам'яних і дерев'яних спорудах козацьких часів... Містечко здавна приваблювало творчо обдарованих людей і набуло статусу справжньої літературно-мистецької майстерні, де творили і нині творять видатні класики української літератури, музичного і образотворчого мистецтва, – сказав виступаючий та висловив упевненість, що у цих мальовничих місцях над Сновом і надалі лунатимуть поезії та пісні, звучатиме музика, писатимуться прекрасні мистецькі твори, а талант митців завжди приноситиме справжню насолоду всім учасникам і гостям «Седнівської осені».
В рамках заходу, на території Георгіївської церкви Валентин Мельничук взяв участь в урочистому відкритті пам'ятника козаку-лірнику, яка увіковічнила збірний образ митця, поета, вчителя, громадського діяча та філософа – українського лірника. Тут же, неподалік від скульптури, керівник разом із сучасним лірником, народним артист України Василем Нечепою, посадив молоденьку вербу, яка, за словами організаторів урочистостей, є одним із символів України.
Цього ж дня за участю першого заступника голови обласної ради відбулося покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку на території садиби Лизогубів і до пам'ятника Леоніду Глібову з нагоди 190-річчя від дня його народження.
Учасники свята оглянули виставки експозиції територіальних громад, установ та організацій району, «Містечка майстрів», «Алеї художників».
Святкову атмосферу створювали музичні композиції у виконанні зразкового ансамблю бандуристів «Соколики» Чернігівської музичної школи №1 імені Вільконського, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, кобзаря-лірника, народного артиста України Василя Нечепи, тріо бандуристок капели бандуристів ім. О. Вересая обласного філармонійного центру, академічного камерного хору ім. Дмитра Бортнянського.
Завершився захід концертною програмою творчих колективів району та області.
Останні новини Чернігівщини


Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:45
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
Чернігівський спецпризначенець Віталій Костюченко: «Ми захищаємо свою землю, своїх рідних, своїх дітей» 09:39
Свідомо обрав професію захисника України, бо відчував, що велика війна з росією неминуча. Поліцейський інспектор-снайпер Віталій Костюченко стояв у витоків формування спеціального підрозділу «Чернігів», і вже десятий рік поспіль виконує бойову роботу в найгарячіших точках російсько-українського протистояння.

2 жовтня - цей день в Україні та в світі 09:36
ДЕНЬ 586 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 586 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.