Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 грудня, 07:08:52

Що записано в книгу життя: у музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбулася четверта зустріч з проекту "Імпрези у Коцюбинського"

30.03.2016   08:29Агенцiя

25 березня затишна оселя Михайла Коцюбинського зібрала до себе прихильників завжди актуальних класичних музичних творів і яскравого влучного слова письменника, адже цього дня відбулася четверта зустріч у межах літературно-мистецького проекту «Імпрези у Коцюбинського».

Традиційно під час заходу поєдналися літературна і музична сюжетні лінії, котрі на рівні чуттєвого сприйняття стали своєрідним відлунням одна одної. «Що записано в книгу життя» - саме ця новела М.Коцюбинського прозвучала під час заходу у виконанні автора і незмінного ведучого проекту вченого секретаря музею Дмитра Мельниченка. Доволі складний для сприйняття твір, зокрема в чуттєвому та смисловому плані, обраний цього разу для прочитання, мимоволі підштовхував учасників дійства – гостей та артистів – до роздумів над глибиною людських взаємин, передумовами, що штовхають людину на вчинки, котрі часом суперечать не лише загальноприйнятим нормам, але і її власним переконанням.

Трагізм літературного сюжету підкреслювався і напруженістю та глибокою емоційністю музичних композицій, що прозвучали на заході. Експромти №1 та №2 ор.12 О.Скрябіна, музичний момент №4 сі минор С.Рахманінова, вальс фа мінор Ф.Шопена, романс О. Даргомижського «Мне грустно» на слова М.Лермонтова, «У моря» Е.Гріга на слова Г.Гейне, «Ave Maria» Дж.Каччіні, «Dignare» Г.Генделя, «Богоматерь в городе» Г.Свиридова на слова О.Блока, аріозо короля Рене з опери «Іоланта» П.Чайковського, переплітаючись з літературним текстом М.Коцюбинського, створили на заході неймовірну атмосферу, в якій поєднався цілий коктейль переживань, викликаних музикою і текстом новели. Традиційно творцями музичного сюжету зустрічі стали студенти Чернігівського музичного училища ім.Л.М.Ревуцького Антон Ярема (вокал), Анастасія Буряк (вокал), Олексій Лащ (вокал), Ірина Шорохова (рояль), Юлія Музиченко (рояль), Марія Циганова (рояль).

Не зрадив своїй традиції дивувати публіку і студент музичного училища ім. Ревуцького Артем Бриль. Цього разу він не лише радував глядачів майстерним виконанням класичних композицій, але й продемонстрував неабиякий вокальний талант. Крім того, під час зустрічі у його виконанні прозвучала інструментальна імпровізація для фортепіано власного авторства.

Своєрідним обрамленням до зустрічі стала «Пісня про матір» (сл. Б.Олійника, муз. О.Морозова), яку натхненно виконав Антон Ярема.

Наостанок, автор проекту Дмитро Мельниченко розповів про трагічний фінал новели, який був прописаний М.Коцюбинським у першій редакції твору і згодом змінений самим письменником на більш обнадійливий. Разом з тим він побажав присутнім не втрачати віру в краще, в добро, в оточуючих, адже поки в нас живе надія, ми і залишаємося людьми.

Останні новини Чернігівщини

Новації у застосуванні РРО обговорили під час

Новації у застосуванні РРО обговорили під час "круглого столу" 15:16

Про новації та етапи запровадження програмних РРО поспілкувалися під час «круглого столу» фахівці податкової служби області та чернігівські підприємці.

На фестивалі в Гомелі драмтеатр був нагороджений Дипломом

На фестивалі в Гомелі драмтеатр був нагороджений Дипломом "За кращий акторський ансамбль" 14:59

Цього року XIV Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», що проходив у Гомелі (Республіка Білорусь) 3–7 грудня, був приурочений до відзначення 80-річчя заснування Гомельського обласного драматичного театру.

Знову перенесли відключення аналогового телебачення

Знову перенесли відключення аналогового телебачення 14:47

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення погодила перенесення терміну вимкнення аналогового мовлення в Україні на 30 червня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Нацради.

Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування

Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування 14:42

Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів/ок проходила в Освітньому домі прав людини в Чернігові з 4 по 10 грудня. Підсумком роботи стало 4 проєкти правозахисного спрямування.

Відбувся день спеціаліста

Відбувся день спеціаліста "Сучасні тенденції хорової освіти" 14:33

Традиційно напередодні новорічних та різдвяних свят, в читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка в межах проєкту «Мереживо музичної зими» відбувся день спеціаліста «Сучасні тенденції хорової освіти» за участі студентів I-IV курсів відділу хорового диригування Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького.