Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 квітня, 05:06:10

Що записано в книгу життя: у музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбулася четверта зустріч з проекту "Імпрези у Коцюбинського"

30.03.2016   08:29Агенцiя

25 березня затишна оселя Михайла Коцюбинського зібрала до себе прихильників завжди актуальних класичних музичних творів і яскравого влучного слова письменника, адже цього дня відбулася четверта зустріч у межах літературно-мистецького проекту «Імпрези у Коцюбинського».

Традиційно під час заходу поєдналися літературна і музична сюжетні лінії, котрі на рівні чуттєвого сприйняття стали своєрідним відлунням одна одної. «Що записано в книгу життя» - саме ця новела М.Коцюбинського прозвучала під час заходу у виконанні автора і незмінного ведучого проекту вченого секретаря музею Дмитра Мельниченка. Доволі складний для сприйняття твір, зокрема в чуттєвому та смисловому плані, обраний цього разу для прочитання, мимоволі підштовхував учасників дійства – гостей та артистів – до роздумів над глибиною людських взаємин, передумовами, що штовхають людину на вчинки, котрі часом суперечать не лише загальноприйнятим нормам, але і її власним переконанням.

Трагізм літературного сюжету підкреслювався і напруженістю та глибокою емоційністю музичних композицій, що прозвучали на заході. Експромти №1 та №2 ор.12 О.Скрябіна, музичний момент №4 сі минор С.Рахманінова, вальс фа мінор Ф.Шопена, романс О. Даргомижського «Мне грустно» на слова М.Лермонтова, «У моря» Е.Гріга на слова Г.Гейне, «Ave Maria» Дж.Каччіні, «Dignare» Г.Генделя, «Богоматерь в городе» Г.Свиридова на слова О.Блока, аріозо короля Рене з опери «Іоланта» П.Чайковського, переплітаючись з літературним текстом М.Коцюбинського, створили на заході неймовірну атмосферу, в якій поєднався цілий коктейль переживань, викликаних музикою і текстом новели. Традиційно творцями музичного сюжету зустрічі стали студенти Чернігівського музичного училища ім.Л.М.Ревуцького Антон Ярема (вокал), Анастасія Буряк (вокал), Олексій Лащ (вокал), Ірина Шорохова (рояль), Юлія Музиченко (рояль), Марія Циганова (рояль).

Не зрадив своїй традиції дивувати публіку і студент музичного училища ім. Ревуцького Артем Бриль. Цього разу він не лише радував глядачів майстерним виконанням класичних композицій, але й продемонстрував неабиякий вокальний талант. Крім того, під час зустрічі у його виконанні прозвучала інструментальна імпровізація для фортепіано власного авторства.

Своєрідним обрамленням до зустрічі стала «Пісня про матір» (сл. Б.Олійника, муз. О.Морозова), яку натхненно виконав Антон Ярема.

Наостанок, автор проекту Дмитро Мельниченко розповів про трагічний фінал новели, який був прописаний М.Коцюбинським у першій редакції твору і згодом змінений самим письменником на більш обнадійливий. Разом з тим він побажав присутнім не втрачати віру в краще, в добро, в оточуючих, адже поки в нас живе надія, ми і залишаємося людьми.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 185 нових випадків COVID-19

Виявлено 185 нових випадків COVID-19 20:47

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 квітня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб 12:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 7411 осіб.

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.