"Дивосад" – 10 років життя на сцені
13 березня, в міському палаці культури відбувся урочистий захід, присвячений десятиріччю театру "Дивосад".

"Дивосад" – це театр інтеграції, де актори – унікальні люди, які мають різні ступені інвалідності. Проте в мистецтві інвалідів не буває!
Театральна студія була заснована на базі Чернігівської обласної благодійної організації 2Аратта" у 2006 році. У його витоків стояла доцент Чернігівського педуніверситету Марина Каранда. З 2010 року це об'єднання очолила Ірина Пісня, режисер та художній керівник колективу.
"З книги Григорія Сковороди "Сад божественних пісень" було взято слово "сад". "Диво" – тому що дивимось очима та дивуємося серцем. І вирощуємо характери акторів та глядачів, мов квіти нашого саду!» – так пояснює назву театру Марина Каранда.
Привітати з ювілеєм прийшли представники міської влади, громадських і благодійних організацій та повний зал небайдужих людей. Програма розпочалась з фільму про десятирічне життя акторів. Після привітань на сцені палацу зі своїми піснями та танцями на інвалідних візках виступили актори та волонтери об’єднання. До урочистостей долучився Ніжинський дитячий будинок-інтернат та чернігівський театр тіней "Fireflies".
Учасники колективу поділилися своєю творчістю, продемонструвавши глядачам уривок нового спектаклю «За двома зайцями». Повну версію постановки можна побачити на репетиціях у міському палаці культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді. Або дочекатись 15 травня та подивитись виставу на сцені Молодіжного театру.
Наразі 2Дивосад" планує взяти участь у Міжнародному фестивалі "Прекрасних театрів" у місті Тчев, Польща. Аматорський театр має обмежені фінансові можливості. Тому актори будуть вдячні всім, хто може підтримати їх морально та матеріально!
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).