Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:18:26

Літній майданчик обласної бібліотеки ознайомив з історією місцевого самоврядування

01.08.2015   12:19

Літній читальний майданчик Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка 29 липня залучив чернігівців та гостей міста до знайомства з актуальною нині темою – історією місцевого самоврядування і, зокрема діяльністю земських установ – органів місцевого самоврядування Чернігівської губернії другої половини ХІХ-початку ХХ ст.

Працівники відділу краєзнавства провели ряд індивідуальних бібліографічних бесід-оглядів, в ході яких розповідали про губернське та повітові земства Чернігівщини, їх культурно-освітні заклади, про тих, кого називали „земцями” – провідних діячів Чернігівського земства.

Слід зазначити, що тема спілкування була обрана не випадково, адже 5 липня виповнилося 180 років від дня народження Олександра Амфіяновича Тищинського (1835-1896) – відомого земського діяча, одного з фундаторів Чернігівської громадської бібліотеки (нині ОУНБ ім. В.Г.Короленка), уродженця с.Голубичі Ріпкинського р-ну, а 6 липня, 150 років тому, народився Олексій Олександрович Свєчин (1865-1929) – відомий земський та громадський діяч, благодійник, голова Чернігівської губернської земської управи. Певний час був головою правління Чернігівської громадської бібліотеки (нині ОУНБ ім. В.Г.Короленка). Мав маєтності у с.Тупичів Городнянського пов. 150 років тому, 25 вересня 1865 року, відбулось перше засідання Чернігівського губернського земського зібрання, що стало заключним акордом у створенні земських установ, як органів місцевого самоврядування Чернігівської губернії.

Зацікавлення майбутніх користувачів книгозбірні викликали книги В.Бойка, Д.Казімірова, С.Леп’явка „Владні інституції Чернігово-Сіверщини” (Чернігів, 2014), „Духовна скарбниця краю. Вип.1. Від громадської – до універсальної наукової бібліотеки” (Чернігів, 2002), В.Половця „Федір Михайлович Уманець” (Чернігів, 2006), О.Рахна „Чернігівські земці” (Чернігів, 2009), Л.Студьонової ”Чернігівське повітове земство” (Ніжин, 2003) та ін. Адже історичний досвід та доробок, напрацьований у другій половині ХІХ-на початку ХХ ст. земськими установами повинні бути в основі децентралізації та реформ самоврядування, що відбуваються нині в Україні.

Бажаючі чернігівці та гості нашого міста долучились до числа користувачів бібліотеки.
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.