Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 00:06:01

Регіони потребують дієвого механізму захисту пам’яток

28.03.2013   09:15Агенцiя

Проблеми збереження історичної та архітектурної спадщини Чернігівщини обговорили в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» в Чернігові 26 березня під час круглого столу, організованого Комітетом Верховної Ради з питань культури і духовності.

В ньому взяли участь народні депутати України Олесь Доній та Олександр Бригинець, керівники музейних установ, історики, краєзнавці, діячі культури обласного центру.
Як зазначили представники комітету Верховної Ради, вони приїхали в місто на Десні почути про існуючі проблеми і шляхи їх вирішення — з метою моніторингу ситуації щодо збереження місцевих пам’яток.

Депутатів одразу попросили втрутитися у процес захисту Єкатерининської церкви від намету протестувальників, які ігнорують рішення судів і продовжують вже не один рік псувати церковну споруду димом від обігрівального котла.

Депутат обласної ради Сергій Журман ознайомив присутніх із ситуацією щодо реставрації старовинного Густинського монастиря, в результаті якої фреску часів гетьмана Івана Самойловича забілили, старовинний монастирський мур заклали плиткою.

— Це дуже серйозне, навіть загальнодержавне питання, — прокоментував проблему Олександр Бригинець (на знімку). — Особисто я виступаю за те, щоб релігійні приміщення передавала одна установа, яка б збирала всю інформацію з цього питання. Не можна ображати права віруючих, але не можна й нищити історичну спадщину. Не секрет, що релігійні організації іноді спотворюють старовинні культові предмети, керуючись своїми релігійними переконаннями, поточним моментом.
 
Археолог, кандидат історичних наук Олена Черненко поділилася наболілим: під час археологічних розкопок у місті щоразу знаходять поховання людей минулих епох.
— Треба ж ці кістки перепоховати, — зазначила вона. — А нині це питання законодавчо не врегульоване. Хто цим повинен займатися? Куди дівати останки померлих? Ми три місяці, наприклад, не могли поховати віднайдений прах людини, загиблої у минулу війну...

Керівник археологічних розкопок стурбована і діяльністю чорних археологів, які практично безкарно орудують у містах та селах.

Олесь Доній (на знімку) в цьому зв’язку повідомив учасникам круглого столу про внесення ним та колегами до Верховної Ради законопроекту щодо протидії нелегальним розкопкам.

— У країні офіційно зареєстровано 80 тисяч металошукачів, — повідомив народний депутат. — А неофіційно їх удвічі більше. Це означає, що існує, по суті, ціла армія людей, для яких розкопки є елементом самовиживання. Боротьба з чорною археологією — удар по їхньому заробітку. Ми розуміємо, яка почнеться війна, супротив, якщо їх зачепити. Але треба розуміти, що скарби курганів повинні бути в музеях, а не продаватися в приватні колекції будь-кому.


Сергій Павленко

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=285042

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».