Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:07:49

Презентовано збірник статей “Георгій Вороний та його родинне оточення”

06.03.2013   10:47

28 квітня 2013 року в області відзначатиметься 145-а річниця з дня народження Георгія Феодосійовича Вороного – видатного українського вченого-математика, професора Варшавського університету, члена-кореспондента Петербурзької академії наук. Його ім’я належить до плеяди видатних постатей Чернігівщини, де він народився і похований.

5 березня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка у рамках виконання плану заходів про відзначення річниці від дня народження видатного земляка відбулася презентація історико-наукового видання “Георгій Вороний та його родинне оточення”, участь у якій взяв в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика.

У своєму виступі він, зокрема, зазначив, що Чернігівська земля виплекала багато талантів, яких пам’ятає, шанує, якими щиро пишається. Серед знаних в Україні та поза її межами – уродженець Варвинщини Георгій Вороний, якого називають найяскравішою особистістю в історії математики кінця ХІХ – початку ХХ століття, творцем геометричної теорії чисел.

“Сьогодні його нащадки віддають данину поваги Георгію Вороному за його грандіозний внесок у найоригінальніше творіння людського духу – математику. Яскравим свідченням цього є підготовка збірника статей “Георгій Вороний та його родинне оточення”, видання якого здійснено за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації”, – підкреслив Юрій Музика.

Голова Благодійного фонду імені Георгія Вороного Ольга Оберемко розповіла присутнім про підготовку та видання книги. За її словами, понад рік редакційна колегія по крихтах збирала матеріали для збірника.

У збірник увійшли матеріали і публікації вчених, дослідників, краян, журналістів про всесвітньовідомого українського математика, нашого земляка Георгія Феодосійовича Вороного (1868–1908) та непересічних представників його родини.

Книга містить сім розділів, у яких відображено життя Георгія Вороного та його родини, його визнання, викладено значення його праць, висвітлено заходи з вшанування та роботу Благодійного фонду.

Видання розраховане на краєзнавців та науковців, педагогів, студентів та школярів, усіх тих, хто любить рідний край та цікавиться історією Чернігово-Сіверської землі та її видатними земляками.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.