Домашнє насильство в умовах війни: як отримати захист
Попри повномасштабну війну, розпочату РФ на території України 24 лютого 2022 року, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, лише загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в сім'ях. Домашнє насильство під час війни – це поширене явище, яке стає ще небезпечнішим, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства нині, складніше знайти вихід: вони часто обмежені у пересуванні, їм немає у кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично й матеріально.
Якщо хочете почути поради, як отримати захист від домашнього насильства під час війни, приєднуйтеся до нас 29 листопада об 11.00 (Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, читальний зал). Захід відбуватиметься у межах Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Розглянемо такі питання:
- Запобігання та протидія домашньому насильству.
- Діяльність мобільної бригади, соціально-психологічна допомога постраждалим від домашнього насильства в Чернігові.
- Створення та функціонування спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства у Варвинській селищній територіальній громаді.
- Дотримання прав людини Національною поліцією України.
Також до вашої уваги буде представлена відеопрезентація до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" (віртуальна інформ-хвилинка).
Організатори заходу: Департамент сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, громадська організація "Спілка жінок Чернігівщини".
ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).
За додатковою інформацією звертатися:
Надія Заваліна, головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук,
тел. (0462) 67-61-97
Останні новини Чернігівщини
Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30
“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16
В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07
Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58
Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52
На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.