Домашнє насильство в умовах війни: як отримати захист
Попри повномасштабну війну, розпочату РФ на території України 24 лютого 2022 року, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, лише загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в сім'ях. Домашнє насильство під час війни – це поширене явище, яке стає ще небезпечнішим, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства нині, складніше знайти вихід: вони часто обмежені у пересуванні, їм немає у кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично й матеріально.
Якщо хочете почути поради, як отримати захист від домашнього насильства під час війни, приєднуйтеся до нас 29 листопада об 11.00 (Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, читальний зал). Захід відбуватиметься у межах Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Розглянемо такі питання:
- Запобігання та протидія домашньому насильству.
- Діяльність мобільної бригади, соціально-психологічна допомога постраждалим від домашнього насильства в Чернігові.
- Створення та функціонування спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства у Варвинській селищній територіальній громаді.
- Дотримання прав людини Національною поліцією України.
Також до вашої уваги буде представлена відеопрезентація до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" (віртуальна інформ-хвилинка).
Організатори заходу: Департамент сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, громадська організація "Спілка жінок Чернігівщини".
ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).
За додатковою інформацією звертатися:
Надія Заваліна, головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук,
тел. (0462) 67-61-97
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.