Зустріч із норвезьким миротворцем Стейнаром Бріном
22 вересня о 17.00 до Міжнародного дня миру в Інституті права та соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету (вул. Козацька, 1) відбудеться показ документального фільму «Возз’єднання: десять років після війни». Гостем показу і ведучим дискусії, яка відбудеться після перегляду фільму, стане один з авторів фільму, всесвітньо відомий миротворець, кількаразовий номінант Нобелівської премії миру Стейнар Брін.
Короткий синопсис фільму. Косово, 1999 рік. Серби та албанці живуть відокремлено, країна на межі війни. У цей час дві групи сміливих студентів з кожного боку вирішують вперше познайомитися та поспілкуватися зі своїми опонентами. За два тижні після цієї зустрічі почалося бомбардування Косова силами НАТО, і студенти втратили зв’язок одне з одним – аж доки не зустрілися знову за 10 років. Між ними так само помітні конфлікти, проте їхні ролі змінилися кардинально.
Цей фільм порушує багато питань щодо природи конфлікту, примирення, довіри та діалогу, які хвилюють українців сьогодні. Ми запрошуємо громадських активістів, представників мас-медіа та всіх, кого цікавить тема примирення в російсько-українській війні, переглянути та обговорити його.
Біографічна довідка. Стейнар Брін – норвезький фахівець із діалогу та примирення, старший радник Нансенського центру миру та діалогу, професор Нансенської академії в Ліллехаммері (Норвегія), номінант на Нобелівську премію миру 2009-2013 років. Протягом останніх 17 років розвивав діяльність Нансенських центрів діалогу на Балканах, зокрема організовуючи семінари та зустрічі із міжетнічного діалогу на Західних Балканах та в Норвегії. Стейнар Брін принципово провадить миротворчу діяльність лише безпосередньо через місцеві громади, не співпрацюючи з політиками або міжурядовими організаціями, оскільки вважає це необхідною умовою ефективного діалогу.
Запрошуємо прийти, якщо у вас є власна позиція щодо примирення на сході країни і ви готові її озвучити, а також якщо ви маєте відкриті запитання та шукаєте відповіді на них, якщо вас цікавить, як учасники кровопролитних зіткнень в інших країнах у новітній історії завершували свої війни та мінімізували їхні наслідки.
Показ організовує громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» у партнерстві з Нансенським центром миру та діалогу (Норвегія) та Чернігівським національним технологічним університетом.
Попередня реєстрація за посиланням: http://bit.ly/2cwgVav
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.