Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:44:25

Зустріч із норвезьким миротворцем Стейнаром Бріном

22.09.2016   17:00Агенцiя

22 вересня о 17.00 до Міжнародного дня миру в Інституті права та соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету (вул. Козацька, 1) відбудеться показ документального фільму «Возз’єднання: десять років після війни». Гостем показу  і ведучим дискусії, яка відбудеться після перегляду фільму, стане один з авторів фільму, всесвітньо відомий миротворець, кількаразовий номінант Нобелівської премії миру Стейнар Брін.

Короткий синопсис фільму. Косово, 1999 рік. Серби та албанці живуть відокремлено, країна на межі війни. У цей час дві групи сміливих студентів з кожного боку вирішують вперше познайомитися та поспілкуватися зі своїми опонентами. За два тижні після цієї зустрічі почалося бомбардування Косова силами НАТО, і студенти втратили зв’язок одне з одним – аж доки не зустрілися знову за 10 років. Між ними так само помітні конфлікти, проте їхні ролі змінилися кардинально.

Цей фільм порушує багато питань щодо природи конфлікту, примирення, довіри та діалогу, які хвилюють українців сьогодні. Ми запрошуємо громадських активістів, представників мас-медіа та всіх, кого цікавить тема примирення в російсько-українській війні, переглянути та обговорити його.


Біографічна довідка. Стейнар Брін – норвезький фахівець із діалогу та примирення, старший радник  Нансенського центру миру та діалогу, професор Нансенської академії в Ліллехаммері (Норвегія),  номінант на Нобелівську премію миру 2009-2013 років. Протягом останніх 17 років  розвивав діяльність Нансенських центрів діалогу на Балканах, зокрема організовуючи семінари та зустрічі із міжетнічного діалогу на Західних Балканах та в Норвегії.  Стейнар Брін принципово провадить миротворчу діяльність лише безпосередньо через місцеві громади, не співпрацюючи з політиками або міжурядовими організаціями, оскільки вважає це необхідною умовою  ефективного діалогу.

Запрошуємо прийти, якщо у вас є власна позиція щодо примирення на сході країни і ви готові її озвучити, а також якщо ви маєте відкриті запитання та шукаєте відповіді на них, якщо вас цікавить, як учасники кровопролитних зіткнень в інших країнах у новітній історії завершували свої війни та мінімізували їхні наслідки.

Показ організовує громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» у партнерстві з Нансенським центром миру та діалогу (Норвегія) та Чернігівським національним технологічним університетом.


Попередня реєстрація за посиланням: http://bit.ly/2cwgVav

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.