Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 січня, 18:16:45

Підсумки акції "16 днів протидії гендерному насильству"

18.12.2012   15:48

Такою була тема чергового засідання прес-клубу "Ділове слово", що відбулося 18 грудня. Про зміст акції та проблему домашнього насильства у цілому журналістам розповіли головний спеціаліст Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Юлія Велько та член президії обласної організації Спілки жінок України Катерина Кальницька.

Підсумки акції

Підсумки акції "16 днів протидії гендерному насильству"

Як зазначила Юлія Велько, вже дванадцятий рік поспіль обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і організація Спілки жінок України виступають активними організаторами і учасниками акції "16 днів протидії гендерному насильству" в регіоні.

З кожним роком акція стає масштабнішою і має велику кількість прихильників, адже питання подолання гендерних стереотипів, відродження родинного затишку, встановлення миру та злагоди у сім'ях ніколи не втратять своєї актуальності.

Останнім часом досить поширеним явищем залишається побутове насильство над жінками. Від домашнього насильства в Україні потерпали або й досі потерпають 68 % жінок - більше, ніж від пограбувань, зґвалтувань, автомобільних катастроф разом узятих. При цьому багатьом жінкам гідність не дозволяє говорити про проблему пережитого насильства. Вони тримають її в собі, приховують страждання від постійних погроз, шантажів та принижень.

Спеціалісти районних та міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, консультантки Спілки жінок України зустрічалися з жінками та дівчатами на підприємствах, у навчальних закладах. Деякі з учасниць акції на власному прикладі розповідали, як звільнилися від насильства, якого зазнавали раніше. Після таких розповідей немало жінок зізнавалися, що теж потерпають від агресії власних чоловіків, наважилися прийняти рішення, знайшли мужність повірити у власні сили.

Юлія Велько навела типові приклади випадків домашнього насильства та шляхи успішного досвіду подолання цієї проблеми окремими сім'ями.

Загалом у рамках акції "16 днів протидії гендерному насильству" центрами СССДМ регіону організовано та проведено 288 тематичних зустрічей, тренінгів, відеолекторіїв з питань профілактики насильства в сім'ї, якими було охоплено 7339 осіб. Надано 911 індивідуальних та 837 групових консультацій особам, які потребували допомоги. Відбувся цикл тренінгових занять з питань жіночого лідерства, подолання гендерних стереотипів, якими було охоплено понад 200 осіб. Закінчилась акція тренінгом-реквіємом, присвяченим пам'яті жінок, які загинули від рук власних чоловіків та дітей.

Катерина Кальницька зазначила, що, за даними УМВС України в області, лише за 9 місяців 2012 року було зареєстровано понад 1500 звернень щодо домашнього насильства, однак і ця цифра не повною мірою відображає реальні масштаби проблеми.
Вона також нагадала присутнім характерні ознаки насильства в сім'ї та перерахувала причини, що до нього призводять: економічні, соціальні, психологічні.

За її словами, на сьогодні перед органами влади та громадськими організаціями стоїть завдання не лише боротися з наслідками домашнього насильства та допомагати його жертвам, а й працювати безпосередньо з винуватцями. Однак для цього необхідним є щире прагнення з боку останніх змінити власну поведінку, якого можна досягти лише широкою інформаційно-просвітницькою роботою.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 60 нових випадків COVID-19

Виявлено 60 нових випадків COVID-19 16:33

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 січня в області зафіксовано 60 нових випадків COVID-19.

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими 15:35

Опівночі на вулиці Генерала Бєлова екіпаж патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Ford Sierra. Як з’ясувалося, за кермом перебував 20-річний чернігівець.

Служба судової охорони Чернігівщини і

Служба судової охорони Чернігівщини і "Чернігівська політехніка" підписали Меморандум про співробітництво 15:28

Начальник ТУ Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак і ректор Національного університету "Чернігівська політехніка" Олег Новомлинець підписали Меморандум про співробітництво.

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію 12:50

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію «Перші кроки. Реорганізація рад, що припиняються» для фахівців Понорницька ОТГ.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують. 12:40

Що чекає на українців з 25 січня і які обмеження діятимуть.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини