Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 13:10:27

Мережевий хаб «Простір Підтримки та Ініціатив» на Чернігівщині, Сумщині та Харківщині

11.10.2023   15:27Агенцiя

Розпочинається масштабний соціально-гуманітарний проєкт “Мережевий хаб “Простір Підтримки та Ініціатив” спрямований на допомогу вразливим верствам населення у північно-східних областях України.

Через повномасштабну війну в Україні та агресію росії – Чернігівська, Сумська та Харківська області, як прикордонні та прифронтові території нашої країни, значно постраждали та лишаються надалі у зоні ризику обстрілів. Люди, які пережили окупацію, зазнали фізичних та психологічних травм, чи вимушено покинули власний дім, або ж навпаки повертаються у свої громади, потребують підтримки та допомоги у побудові нового життя.    

Три організації громадського сектору: ГО «Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» (м. Вінниця), ГО «Агенція сталого розвитку міста» (м. Рівне) та БО «Хай Тех» (м. Суми) об’єдналися, аби посилити допомогу постраждалим на Чернігівщині, Сумщині та Харківщині. Першим спільним грантовим проєктом є «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF та триватиме рік часу.

Допомога та підтримка у межах проєкту буде спрямована на вразливі верстви населення, перш за все, на жінок та дітей, що проживають у цих громадах, осіб з інвалідністю та людей похилого віку, а також на волонтерські ініціативи, благодійні фонди та громадські організації, що працюють у гуманітарному напрямку.

Що планують зробити?

1. Створити Мережевий хаб «Простір Підтримки та Ініціатив». У містах Прилуки (Чернігівська обл.), Шостка (Сумська обл.) та Первомайський (Харківська обл.) буде створено безпечний простір для вразливих груп населення. Ці хаби стануть центрами надання послуг та розвитку ініціатив у зазначених громадах, та багатоспектральної підтримки особам, які постраждали від війни. На території кожного з просторів планується облаштувати консультаційний простір для індивідуальної допомоги, коворкінг для заходів та місця для тих, хто працює віддалено, у співпраці з громадськими та благодійними організаціями надаватимуться юридична, психологічна, освітня підтримка, допомога з пошуком роботи чи відкриттям власної справи тощо.

2. Посилити спроможність громадського сектору, що працюють у напрямку гуманітарної допомоги. Відбудеться посилена робота з громадськими організаціями, благодійними фондами, волонтерськими ініціативами та групами. Планується 50 навчальних тренінгів про проєктний менеджмент, гранти, партнерство у проєктах, робота у напрямку гендерно зумовленого насильства, сприяння самоорганізації населення, консультування щодо працевлаштування, соціального підприємництва тощо. Для представників організацій, які задіяні в реагуванні на гуманітарні виклики, працівників місць компактного проживання та соціальних працівників буде проведено ряд навчань для комплексного реагування на випадки гендерно зумовленого насильства та запобіганню сексуальній експлуатації та насильству в контексті гуманітарного виклику. Для 3 місцевих гуманітарних організацій буде надано суб-грантинг на втілення своїх проєктів. Проведення серії навчальних заходів, які нададуть можливість жінкам, які прагнуть змін, здобути нові навички, розвинути лідерські якості та створити позитивні зміни у своєму житті та громадах, в яких вони проживають.

3. Надати допомогу особам, що постраждали від війни. У межах проєкту буде зосереджено увагу на наданні психологічної допомоги для тих, хто пережив труднощі та потребує допомоги. Передбачається надання психологічної допомоги як індивідуально, так і колективно, за потреби – сім’ям та родинам.

4. Забезпечення базових потреб – доступ до якісної води. Встановлення 10 сучасних очисних установок для води у громадах, які зазнали впливу бойових дій та конфлікту в Україні та забезпечити доступ до чистої та безпечної води для мешканців цих регіонів, особливо у лікарнях, місцях компактного проживання, школах тощо.

Запрошуємо всіх зацікавлених приєднатися до проєкту «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України», та разом працювати над покращенням життя громад у північно-східних областях України.

Довідково. Проєкт «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України» реалізує ГО «Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» у партнерстві з ГО «Агенція сталого розвитку міста» та БО «Благодійний фонд «Хай Тех», за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству ГО ВОПО «Джерело надії» (м. Вінниця), ГО «Агенція сталого розвитку міста» (м. Рівне), БО БФ «Хай Тех» (м. Суми) на національному рівні.

Для отримання детальної інформації щодо участі в заходах просимо звертатися до відділу комунікаційниці проєкту Вікторія Юр’єва, vyurieva@springofhope.org.ua; щодо партнерства в проєкті – до координаторки проєкту Олени Хмельник olena.khmelnyk@springofhope.org.ua.

За повідомленням Департаменту економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

На Масанах почалися роботи з відновлення колектора 15:50

Стартував ремонт аварійного колектора, що в мікрорайоні Масани (вул. Незалежності, 42). Роботи виконуватимуть за новою технологією – методом санації полімерним рукавом.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:19

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 аварійна ситуація на мережах життєзабезпечення, 1 загибель на водних об’єктах, 1 дорожньо-транспортна пригода, 6 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Чернігівський медичний коледж отримав навчальну літературу від латвійських партнерів 15:17

Близько 200 підручників для навчання студентів Чернігівського базового фахового медичного коледжу передала сьогодні Юліана Китаєва, представниця Почесного консула Латвійської Республіки в місті Чернігові Олени Вишнякової.

Правоохоронці скерували до суду провадження щодо директора ТОВ

Правоохоронці скерували до суду провадження щодо директора ТОВ 15:15

Заволодів коштами державного підприємства на суму майже 750 тис. гривень: правоохоронці скерували до суду провадження щодо директора ТОВ

Групи підтримки для людей, які втратили своїх рідних чи близьких

Групи підтримки для людей, які втратили своїх рідних чи близьких 09:34

Поєднання душевного болю, смутку, гніву, безпорадності, почуття вини та розпачу — такою може бути емоційна реакція на втрату рідної чи близької людини. У цій ситуації важливо відчувати підтримку інших людей та уміти віднайти власні сили, щоб рухатися далі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини