Понад 300 людей звернулися до лікарів мобільних бригад у Холминській і Талалаївській громадах
Одразу до двох громад – Холминської Корюківського району і Талалаївської Прилуцького – минулого тижня виїздили мобільні бригади у складі фахівців Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб й вузькопрофільних лікарів з обласного центру та лікувальних закладів Прилуччини.
На прийомі у медиків побували не тільки жителі центрів громад, а й навколишніх сіл: Козилівки, Олешні, Жуклі, Камки під час роботи бригади у Холмах та Петькового, Рябух, Слобідки, Липового, Харькового, Плугатаря і Скороходового – у Талалаївці.
Загалом у Холмах вузькопрофільні спеціалісти прийняли близько 180 людей: на прийомі у кардіолога побували 32 особи, офтальмолог проконсультував 57 жителів, невролог – 35, ревматолог – 29. Окрім того, фахівці з надання психологічної допомоги надали консультації 17 громадянам, із них – 11 дітям, 123 людини виміряли артеріальний тиск, 203 – обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів, 92 людини виміряли рівень глюкози у крові, профілактичні щеплення отримали 23 людини. Також від місцевих громадян поступили 39 зразків колодязної води (знайдено перевищення в одному зразку), 22 зразки овочів перевірено на вміст радіонуклідів.
У Талалаївці протягом дня лікарі прийняли понад 166 громадян: кардіолог – 46, офтальмолог – 27, ендокринолог – 32, дерматовенеролог – 43, хірург – 19. Крім того, ЕКГ пройшли 40 пацієнтів, 49 людей виміряли свій артеріальний тиск, 48 дізналися про свій ВІЛ-статус та обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів, 53 людини виміряли рівень цукру у крові, профілактичні щеплення зробили 13 дітям. Обстежено 47 зразків колодязної води, 9 з них не відповідають визначеним нормам.
Нагадаємо, що профілактичні виїзди проводить Управління охорони здоров’я ОВА спільно з обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
За інформацією Чернігівського обласного центру
контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.