Реорганізація системи надання екстреної та невідкладної медичної допомоги – невід’ємна складова реформування вітчизняної медицини
З 1 січня 2013 року набирає чинності Закон України «Про екстрену медичну допомогу», який визначає організаційно-правові засади забезпечення громадян України та інших осіб, які перебувають на її території, екстреною медичною допомогою, у тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, функціонування і розвитку системи екстреної медичної допомоги.

Необхідність реорганізації невідкладної медичної допомоги добре розуміють керівники області. Так, у 2011 році в області розроблена та затверджена на сесії обласної ради Програма забезпечення санітарним автотранспортом на 2011-2013-й роки, на виконання даної програми вже отримала 8 автомобілів ШМД.
Сьогодні в області проводиться реорганізація системи швидкої медичної допомоги зі створенням обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, якому будуть підпорядковуватися всі підрозділи служби швидкої медичної допомоги, медицини катастроф та оперативно-диспетчерська служба.
Враховуючи специфіку Чернігівської області, зумовлену великою територією, малою щільністю населення, віддаленістю населених пунктів та проходженням через територію області двох автошляхів міжнародного значення, питання розширення мережі пунктів надання екстреної медичної допомоги стоїть дуже гостро. Тому кадрове забезпечення системи екстреної медичної допомоги на сьогодні є актуальною проблемою. Вивільнення працівників системи швидкої медичної допомоги не буде. Всі вони будуть переведені на посади до Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, тим більше, що для забезпечення доїзду бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта в умовах сільської місцевості за 20 хвилин, планується створити додатково 26 пунктів базування бригад швидкої медичної допомоги.
Накінець хочеться сказати, що потрібно міняти не лише систему догоспітальної медичної допомоги, але й відношення громадян до її функцій. Частою є ситуація, коли небажання звертатися за допомогою в амбулаторно-поліклінічну службу ускладнює роботу швидкої допомоги, яка змушена виконувати невластиві їй функції, втрачаючи при цьому дорогоцінний час та позбавляючи можливості отримати екстрену допомогу тим, хто її дійсно потребує.
Заступник начальника управління
охорони здоров’я облдержадміністрації В.О.Пулін
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.