Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 11:05:13

Виїзний круглий стіл «Я пропоную свій досвід»

23.05.2023   11:00Агенцiя

19 травня відбувся 7-й щорічний виїзний круглий стіл «Я пропоную свій досвід», що проходить за ініціативи Президії Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації в межах реалізації плану роботи ЧОВ УБА на 2023 рік з метою обміну досвідом і підвищення фахового рівня сільських бібліотекарів області, налагодження партнерства між бібліотеками Чернігівщини.

Семінар відбувся у Тростянецькій бібліотеці-філії Парафіївської ТГ (як кращої сільської бібліотеки 2021 року за результатами обласного конкурсу «Краща бібліотека року»).
Привітали учасників семінару представники влади – староста Тростянецького старостинського округу Олександр Супрун і начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Парафіївської селищної ради Наталія Рощупкіна. Вони наголосили на важливості й різносторонній підтримці бібліотек у Парафіївській громаді та побажали плідної роботи на семінарі.
Відвідала захід і привітала учасників завідувачка науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Світлана Кравченко. Після гостей учасників вітали голова Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, директорка Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко та в. о директора Парафіївської публічної бібліотеки Галина Волошина.
Модерували захід заступниця директорки з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Вікторія Примак та завідувачка науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Катерина Райхіль.
Розпочали ділитися досвідом господарі. Бібліотекарка Тростянецької бібліотеки-філії Парафіївської ТГ Тетяна Кузьменко поділилася досвідом утілення проєктів та пошуку джерел комплектування шляхом проведення акції «Перезавантаження».
Особливу увагу учасників круглого столу привернула краєзнавча робота сільських бібліотек. Особливості краєзнавчої роботи бібліотеки-філії села Манжосівка представила бібліотекарка Світлана Охріменко. Крім того пані Світлана займається написанням літопису села.
Про масштабну краєзнавчу роботу розповіла бібліотекарка структурного підрозділу (філія) КЗ «Публічна бібліотека Ічнянської міської ради» с. Сезьки Наталія Черненко. Про особливості краєзнавчого напряму роботи бібліотеки та створення родоводів жителів села розповіла бібліотекарка Чемерської бібліотеки-філії Кіптівської ТГ Валентина Брагінець. Не менш захопливо поділилася досвідом роботи бібліотекарка Конотопської бібліотеки-філії Городнянської ЦБС Наталія Магула, а також розказала про збір матеріалів та створення краєзнавчого видання про село.
Багато бібліотек спрямовують свою діяльність на роботу з молоддю і дітьми. Оригінальним досвідом поділилася бібліотекарка Бахмацької публічної бібліотеки села Бахмач Тамара Зінченко, яка проводить цікаві екскурсії для дітей. Бібліотекарка села Петрівка Сновської публічної бібліотеки Наталія Сергєєва розповіла про волонтерську роботу й поділилася досвідом стосовно того, як бібліотека може взаємодіяти з громадою. Бібліотекарка села Бірки Менської публічної бібліотеки Наталія Фесюн презентувала різноманіття заходів для дітей і дорослих (творчі галявини, тематичні вечірки), а директорка Мринської публічної бібліотеки Юлія Байда розповіла про розмаїття майстер-класів, які проводяться у бібліотеці.
У процесі роботи круглого столу бібліотекарі ділилися не лише напрацюваннями, але і проблемами, розповідали про вплив децентралізації на їхні заклади, байдужість влади на місцях, скорочення, мізерне фінансування, проблеми опалення приміщень, ремонту в них, а головне – придбання літератури й передплату періодичних видань в умовах воєнного стану.
На високому рівні представили свою роботу Зеленівська бібліотека-філія Бахмацької публічної бібліотеки, Смолинська публічна бібліотека Гончарівської ТГ та Малодівицька селищна бібліотека.
Завершився семінар екскурсією до Тростянецького дендрологічного парку. Всі учасники круглого столу представили креативний, унікальний, дуже цінний для колег досвід. Підбиваючи підсумки, й учасники, й організатори, й гості зазначили, що проведення заходів такого формату важливе для професійного розвитку бібліотекарів та можливості привернути увагу до своєї роботи.



Катерина Райхіль, завідувачка науково-методичного відділу

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини