Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 13:55:40

Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекцією на Чернігівщині

04.12.2012   15:06

4 грудня відбулося чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, приурочене до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Головний лікар Чернігівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун поінформував присутніх про актуальність привернення уваги населення до проблематики ВІЛ/СНІДу, профілактики цього захворювання, проаналізував епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції в Чернігівській області.

Він наголосив, що епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні є серйозною медико-соціальною та економічною проблемою, при цьому одним з головних шляхів її подолання є пропаганда профілактичних заходів – безпечної поведінки. Зокрема, з 15 листопада по 16 грудня вже четвертий рік поспіль проходить місячник заходів, присвячених до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Також серед позитивних зрушень Микола Дейкун виокремив той факт, що переважна більшість учнів та студентів у середніх та вищих навчальних закладах охоплюються профілактичними заходами.

На даний час в області офіційно зареєстровані та перебувають під диспансерним наглядом 2624 ВІЛ-інфіковані. Хворих на СНІД – 374 особи. Найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції – у містах Прилуках та Чернігові, Щорському, Талалаївському, Прилуцькому, Новгород-Сіверському та Козелецькому районах.

Протягом 2012 року під диспансерний нагляд взято 411 ВІЛ-інфікованих осіб. Серед них статевим шляхом інфікувалося 62%, парентеральним – 37%, від ВІЛ-інфікованих матерів інфікувалося 3 дитини (1%). Таким чином, частка осіб, які інфікувалися статевим шляхом, продовжує зростати.

В області забезпечений доступ ВІЛ-інфікованих дорослих та дітей до проведення антиретровірусної терапії, створені умови для надання спеціалізованої медичної допомоги, забезпечення соціального та психологічного супроводу ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Якщо на початку 2012 року антиретровірусну терапію отримували близько 400 осіб, то на даний час – 747, у тому числі 51 дитина.

Микола Дейкун нагадав, що існує лише три можливі шляхи зараження ВІЛ-інфекцією: статевий (при незахищеному статевому контакті), парентеральний (при користуванні одним шприцом та голкою серед споживачів ін’єкційних наркотиків) та передача від інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів, у разі годування груддю). Таким чином, зараження можна уникнути шляхом відповідального ставлення до статевих відносин, використання презервативів, відмови від вживання наркотиків або ж, принаймні, використання стерильних шприців. Безкоштовне тестування на ВІЛ можна пройти у будь-якому медичному закладі.

Детальну інформацію про епідситуацію з ВІЛ-інфекції в області та роботу обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом можна отримати на сайті закладу (http://spidcentr.com.ua). Адреса центру: 14005, Чернігів, вул. Щорса, 3, тел./факс: (04622) 4-40-56, електронна адреса: spidcentr@mail.ru. Телефони кабінету “Довіра” – (0462) 660-926, (04622) 4-04-71.

Останні новини Чернігівщини

 Праця на Перемогу

Праця на Перемогу 10:46

У рамках урядової ініціативи "Армія відновлення" безробітні області долучаються до суспільно корисних робіт. У поточному році такі роботи розпочалися 1 лютого у 4-х територіальних громадах області за участю 47 безробітних. Наразі вони прибирають придорожні та прибережні смуги, вирубують чагарники, заготовляють дрова, плетуть маскувальні сітки для потреб ЗСУ.

У Прилуках поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

У Прилуках поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 10:41

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції викрили 42-річного прилучанина під час збуту чергової партії «канабісу». Чоловіка помістили до ізолятора тимчасового тримання.

Підтримати постраждалих від насильства: Чернігівська ОВА та Фонд ООН у галузі народонаселення реалізують черговий проєкт

Підтримати постраждалих від насильства: Чернігівська ОВА та Фонд ООН у галузі народонаселення реалізують черговий проєкт 10:20

Чернігівська ОВА продовжує співпрацю з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA Ukraine) щодо удосконалення роботи мережі підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Винесено вирок за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень

Винесено вирок за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень 10:15

Прилуцькою окружною прокуратурою в суді доведено вину особи в заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, тобто у скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України.

У Чернігові рятувальники спільно з масмедіа провели профілактичний рейд щодо безпечного використання генераторів

У Чернігові рятувальники спільно з масмедіа провели профілактичний рейд щодо безпечного використання генераторів 09:54

Через постійні відключення світла підприємці міста Чернігова активно використовують для роботи своїх закладів генератори.

АНОНСИ ПОДІЙ