Як зброя могла потрапити на ярмарок: коментар організаторів
Представники фонду “Сильні та вільні” та громадської організації “Діючи по совісті” прокоментували, як зброя могла потрапити на благодійний ярмарок. Саме благодійний фонд був відповідальним за цю локацію.
![](/uploads/32828-m.jpg)
За словами волонтерки Наталії Зеленської, вони попередньо домовлялися із військовими про чотири експонати.
"Щодо того, що там мало бути, у нас навіть є така переписка – те, що ми просили, щоб там було. Там буквально чотири позиції. Муляж, пояснювалося для чого – як фотозона. Ми просто спитали: ви зможете привезти ось ці речі? Дозвіл отримували вони".
Голова ГО “Діючи по совісті” Олена Котенко, яка готувала листи до відповідних органів про ярмарок, на запитання, чому не вказали в них про виставку зброї, відповіла так:
"Ми не планували виставку зброї і в жодному листі до відповідних органів ми також не вказували те, що буде виставка боєприпасів, тому що цього і не мало бути. Ми планували тактичну медицину, майстер-клас, три порожні тубуси, військові для фотографій – це все".
Нагадаємо, що внаслідок детонування одного з боєприпасів, який трапився 3 вересня на Валу у Чернігові під час благодійного ярмарку, травмувалися восьмеро дітей (віком від 2 до 12 років), двоє з яких перебувають у дитячій лікарні, шестеро дорослих цивільних та один військовий, який нині у військовому шпиталі.
Окрім дворічного хлопчика, постраждали чотирирічний та тринадцятирічний хлопці, які отримали акустичну травму – так зване оглушення. Семирічному в лікарні наклали шви на руку, також у нього діагностували струс мозку. Нині дитина госпіталізована. Двоє братів, 10 й 12 років, уже відпустили додому. У старшого – травма тулуба.
Також чернігівська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону здійснюватиме процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення правил поводження зі зброєю (ч. 2 ст. 414 КК України).
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.