На Чернігівщині відкрили перше модульне містечко
У Новоселівці Киселівської громади сьогодні відкрили перше у Чернігівській області модульне містечко.
Конструкції для нього, за домовленостями з Мінрегіоном, безкоштовно надав уряд Польщі. Тут житимуть люди, які втратили житло внаслідок бойових дій.
Участь у заході взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
За словами Бартоша Ціхоцкі, подібних містечок в Україні вже десять.
Співпрацюватимуть і надалі в напрямі забезпечення житлом українців.
За допомогу області В’ячеслав Чаус подякував Мінрегіону та польським друзям:
«За сприяння міністерства виділяються кошти для закупівлі будівельних матеріалів. Понад 10 громад області кілька тижнів підряд отримують їх для відновлення якраз постраждалих будинків. Про підтримку Польщі можна казати дуже довго. Дякую за модульні містечка, гуманітарну й економічну допомогу, за те, що народ Польщі надав прихисток багатьом громадянам України, зокрема й жителям Чернігівщини».
Перелік осіб, які заселятимуться, формує Киселівська громада. Нині ордери вже отримали 280 новоселівців.
Олексій Чернишов наголосив, що це житло — для тимчасового проживання. За рік місцева влада та уряд мають розв’язати питання постійного житла для постраждалих. Крім того, місцева влада бере на себе утримання містечка: його жителі не платитимуть ані за проживання, ані за комунальні послуги.
Не платитимуть місцеві і за проведення експертизи будинків. Наразі триває обстеження об’єктів, які потребують капітального ремонту.
Останні новини Чернігівщини
Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06
Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».
Чернігівська спортсменка Анна Аврамова стала чемпіонкою Європи U-18 зі стрільби 16:04
Спортсменка Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Анна Аврамова здобула золоту медаль чемпіонату Європи U-18 зі стрільби кульової, який проходив у Таллінні, Естонія.
У Чернігові повторно пролунали вибухи: є постраждалі, під завалами можуть бути люди 13:59
Російські війська вдень 26 серпня повторно атакували Чернігів. Внаслідок удару пошкоджено складське приміщення.
Борзнянська школа ім. Христини Алчевської отримала новий спеціальний автобус 10:08
Ключі від транспорту 25 серпня передав директорці закладу Ірині Мостепан начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:05
Протягом минулої доби зареєстровано 22 небезпечні події, а саме: 22 пожежі.












