Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій
Медична галузь Чернігівської області дуже постраждала під час активних бойових дій. Особливо — у Чернігові та Чернігівському районі.

Так, в обласному центрі немає жодної лікарні, яка б не зазнала руйнувань. На жаль, три медичні заклади не підлягають відновленню: обласний протитуберкульозний диспансер, кардіоцентр та діагностичний центр допомоги чорнобильцям.
Постраждала і сільська місцевість: втрачено 14 фельдшерсько-акушерських пунктів та три лікарських амбулаторії.
Нині лікарні в області працюють, забезпечуючи стаціонарну медичну допомогу. Підрозділи зі зруйнованих приміщень переміщені в нормальні умови. Водночас поменшало медиків. Лише в Чернігові йдеться про половину фахівців.
«У березні більш ніж половина медичних працівників Чернігова виїхали, рятуючи себе та своїх близьких. Але ті, які залишилися, справді робили героїчні вчинки, надаючи допомогу пораненим. Сільська місцевість була в більш стабільній ситуації в плані медичних кадрів. Але в умовах окупації і логістичному вакуумі доводилося розраховувати тільки на лікаря чи фельдшера, який проживав безпосередньо в населеному пункті. Були навіть випадки, коли фельдшер приймав пологи вдома, у селі», — коментує заступниця начальника Управління охорони здоров'я Чернігівської ОВА Тетяна Лебедєва.
Хоча медики вже почали повертатися, їх значно менше в Чернігові, ніж було до війни. Але ресурсів поки достатньо, адже і чернігівці ще не всі повернулися додому.
На сьогодні не зникла проблема з доставленням пацієнта до лікаря. Тому зараз спільно з Червоним Хрестом та міжнародними організаціями розробляється проєкт щодо організації виїзних лікарських бригад, щоб надавати первинну медичну допомогу. І не тільки: планується виїзд і вузькопрофільних фахівців.
Окреме питання — психологічна підтримка, що надається виключно засобами зв’язку. Питання на часі, бо зі сплеском психологічних захворювань, особливо у дітей, медики прогнозують збільшення супутніх хвороб.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.