Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій
Медична галузь Чернігівської області дуже постраждала під час активних бойових дій. Особливо — у Чернігові та Чернігівському районі.

Так, в обласному центрі немає жодної лікарні, яка б не зазнала руйнувань. На жаль, три медичні заклади не підлягають відновленню: обласний протитуберкульозний диспансер, кардіоцентр та діагностичний центр допомоги чорнобильцям.
Постраждала і сільська місцевість: втрачено 14 фельдшерсько-акушерських пунктів та три лікарських амбулаторії.
Нині лікарні в області працюють, забезпечуючи стаціонарну медичну допомогу. Підрозділи зі зруйнованих приміщень переміщені в нормальні умови. Водночас поменшало медиків. Лише в Чернігові йдеться про половину фахівців.
«У березні більш ніж половина медичних працівників Чернігова виїхали, рятуючи себе та своїх близьких. Але ті, які залишилися, справді робили героїчні вчинки, надаючи допомогу пораненим. Сільська місцевість була в більш стабільній ситуації в плані медичних кадрів. Але в умовах окупації і логістичному вакуумі доводилося розраховувати тільки на лікаря чи фельдшера, який проживав безпосередньо в населеному пункті. Були навіть випадки, коли фельдшер приймав пологи вдома, у селі», — коментує заступниця начальника Управління охорони здоров'я Чернігівської ОВА Тетяна Лебедєва.
Хоча медики вже почали повертатися, їх значно менше в Чернігові, ніж було до війни. Але ресурсів поки достатньо, адже і чернігівці ще не всі повернулися додому.
На сьогодні не зникла проблема з доставленням пацієнта до лікаря. Тому зараз спільно з Червоним Хрестом та міжнародними організаціями розробляється проєкт щодо організації виїзних лікарських бригад, щоб надавати первинну медичну допомогу. І не тільки: планується виїзд і вузькопрофільних фахівців.
Окреме питання — психологічна підтримка, що надається виключно засобами зв’язку. Питання на часі, бо зі сплеском психологічних захворювань, особливо у дітей, медики прогнозують збільшення супутніх хвороб.
Останні новини Чернігівщини
Координаційна рада з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі затвердила План спільних дій на 2025 рік 16:32
У Чернігові 21 березня у конференц-залі управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради відбулось засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Робота для сміливих: долучайтеся до 1 окремої танкової Сіверської бригади 16:23
Легендарна 1 окрема танкова Сіверська бригада, що дислокується на Чернігівщині, запрошує до своїх лав її жителів. Наразі потрібні оператори РЕБ та ПТРК, мінометники, артилеристи, танкісти, медики, водії, діловоди тощо.
У січні-лютому 2025 року платниками Чернігівщини сплачено 6,3 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:21
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-лютому 2025 року сплачено 4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 29,7 відс. (на 915 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2024 року.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

21 березня: цей день в Україні і світі 09:11
ДЕНЬ 1122 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1122 RUSSIAN AGRESSION