Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 05:11:46

Жителі Тупичівської громади дізналися про результати досліджень її довкілля

31.01.2022   11:48Агенцiя

Тупичівська громада – одна з небагатьох в області, яка поєднує в своєму складі дві чітко виражені природно-географічні особливості (кластери) – північний лісовий масив та відкрита південна частина, представлена орними землями та заболоченими територіями.

Таке поєднання має свої переваги, але водночас – і певні проблеми, зумовлені в першу чергу промисловою та господарською діяльністю людини. Відповідно постає питання – як зберегти  виробничі можливості та одночасно розвинути природний та рекреаційний потенціал, який в громаді залишається недооціненим.

Якими є ключові характеристики довкілля та їхній вплив на розвиток громади, – з’ясовували учасники громадського обговорення, яке проходило в Тупичеві 26 січня 2022 р.

Експерти Сіверського інституту регіональних досліджень презентували аналітичний звіт за результатами досліджень екологічної ситуації та моніторингу екополітики на території Тупичівської громади. Захід проводився в рамках проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони довкілля Тупичівської громади на засадах партисипації», який реалізується  Участь в обговоренні взяли представники місцевого самоврядування, громадськості та зацікавлені жителі громади.

Жителі громади ознайомилися з результатами спеціальних досліджень атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів та  біорізноманіття громади. В цілому шкідливий вплив на її довкілля пов'язаний з діяльністю спиртового заводу, сільськогосподарських підприємств та викидами автотранспорту. Через кліматичні зміни, зменшення річної кількості опадів та їх нерівномірний розподіл спостерігається скорочення водних ресурсів. Водночас певні перестороги стосуються питної води в Тупичеві, в якій вдвічі (а місцями – втричі) перевищений вміст нітратів. Тому експерти надали поради щодо її безпечного використання та порекомендували здійснити аналіз води з приватних господарств. На стан поверхневих вод (ставків) більше впливають процеси природного характеру. Ґрунти громади в її південній  частині відзначаються родючістю, але існує високий ризик їхнього забруднення через використання пестицидів і добрив агровиробниками.

Дослідження біорізноманіття виявило цікаві особливості, зумовлені знову ж таки поєднанням лісів, заболочених територій, торфовищ, мережі природних та штучних водойм. Природні біотичні ресурси громади відзначаються наявністю хвойних та мішаних лісів, рідкісних видів рослин та тварин, зосереджених, зокрема, в межах територій з охоронним статусом (наприклад, заказники «Тупичівська дача», «Крюкова», «Петрушин» та ін.). Водночас учасники зустрічі отримали поради щодо боротьби з адвентивними видами рослин, зокрема омелою білою, масове поширення якої створило серйозну загрозу зеленим насадженням громади. Також експерти порекомендували віднайти та надати статус ботанічних пам’яток багатовіковим деревам на території громади.

Окрім цього, фахівці надали низку рекомендацій щодо розвитку екологічного туризму в громаді, збереження та промоції етнографічної спадщини, залучення шкільної молоді до здійснення заходів та проєктів щодо захисту довкілля. Серед запропонованих ініціатив – облаштування прибережних зон на водоймах та створення рекреаційних майданчиків в населених пунктах громади. Але головне – знайти баланс інтересів у використанні природних ресурсів та можливостями щодо їх відновлення.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили два схрони з боєприпасами

На Чернігівщині поліцейські виявили два схрони з боєприпасами 16:47

Поліцейські Корюківського та Чернігівського районів із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в покинутих будівлях два схрони вибухонебезпечних предметів, облаштовані російськими окупантами.

Патрульні завітали до маленьких жителів одного з сіл Чернігівського району

Патрульні завітали до маленьких жителів одного з сіл Чернігівського району 16:44

Поліцейські дізналися, що у селі чимало дітей. Частина з них з родин, які були змушені переїхати через бойові дії.

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади 16:38

Жителі Іванівської територіальної громади — однієї з найбільш постраждалих внаслідок навали російських військ — отримали гуманітарну допомогу від Товариства Червоного Хреста України.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня 16:33

У Чернігівській області 29 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії 16:29

30 червня Ніжинський міський голова Олександр Кодола провів чергове засідання виконавчого комітету.

АНОНСИ ПОДІЙ