Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї
Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук написав і видав книгу "Парагвайське щастя", в якій розповів про життя українців у Парагваї в період з 1937 по 2017 рік.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Коли я був у Парагваї, то мав понад 30 зустрічей із нащадками українських переселенців, які перебралися в цю країну в 1937 році. Почуті від них історії я переніс на головних героїв свого роману - членів родини Семенюків (це - чоловік, дружина і двоє дітей), які емігрували з Волині в Парагвай. Там у них народилася третя дитина, потім онуки і правнуки. Я прослідкував життя кількох поколінь родини за період з 1937 до 2017 року, коли я там побував", - розповів Волощук.
За його словами, дія роману починається в 1936 році на Волині, яка на той час перебувала під владою Польщі. Селянам тоді жилося несолодко, вони не мали землі, їх намагалися окатоличити. Парагвай же, після війни з Болівією, потребував людських ресурсів, мав багато землі і звернувся до європейських країн з проханням допомогти з переселенням людей. Коли у волинських селах з’явилися вербувальники, для багатьох селян переїзд у Парагвай став виходом зі скрутного становища. На іншому континенті вони знайшли те, чого потребували.
"Назва твору - "Парагвайське щастя" - відображає сенс переселення і те, що українці там здобули", - зауважив письменник.
Він додав, що цей роман - його другий художній твір. Перший, автобіографічний, під назвою "44 дні" побачив світ 2012 року.
Обсяг нової книги - понад 200 сторінок. Зараз Волощук знайомить із нею потенційних читачів. Одна з презентацій відбулася на Волині в селі Лудин Володимир-Волинського району, де автор "поселив" героїв свого роману. Також він має запрошення представити книгу в Луцькому краєзнавчому музеї.
Зі слів Волощука, його роман - друга в Україні книжка про життя української діаспори в Парагваї. Першу - "Іларія. Ілюзія" - свого часу написав Ігор Чуб, проте вона розповідає про українців, які повернулися з Парагваю додому.
Олександр Волощук народився 23 січня 1972 року на Дніпропетровщині. З 1976 року мешкає в Чернігові. Майже 20 років він подорожує, переважно, автостопом та пішки. За цей час проїхав і пройшов 368 тис. км, відвідав 60 країн світу. Майже в кожній подорожі Волощук вивчав життя української діаспори, досліджував тему масових репресій 1930-1950-х років. За результатами своїх мандрівок Олександр написав і видав 11 книжок.
Фото: Віктор Кошмал
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.