Безоплатну медичну допомогу на Чернігівщині в 2021 році надавали 87 медзакладів
Програма медичних гарантій (ПМГ) — це гарантований державою перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які українці можуть отримати безоплатно. Отримати такі медичні послуги пацієнт може в тих медичних закладах, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). ПМГ покриває всю медичну допомогу, від виклику швидкої та звернення до сімейного лікаря до складних операцій.

У 2021 році 87 медичних закладів Чернігівської області надавали медичну допомогу жителям за програмою медичних гарантій, тобто безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Серед них 3 приватних заклади та 9 лікарів приватної практики.
За надану медичну допомогу НСЗУ виплатила лікарням області у 2021 році понад 3,2 млрд грн. Зокрема:
● За екстрену медичну допомогу — понад 259 млн грн;
● За послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів — 496 млн грн;
● Та понад 2 млрд грн за послуги на спеціалізованому рівні.
“Уже майже два роки медичні заклади Чернігівщини працюють за Програмою медичних гарантій. Пацієнти можуть обирати лікаря та лікарню, отримували електронні направлення і лікуватися безоплатно, бо за них платить НСЗУ. Той факт, що до Програми медгарантій приєднуються приватні медичні центри, свідчить, що система працює, їм вигідно лікувати людей за єдиними тарифами НСЗУ. А пацієнти можуть обирати між комунальними і приватними медзакладами. Усе це підвищує якість медичної допомоги, а система змінюється в інтересах пацієнтів”, – прокоментувала директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
Лікування COVID-19 та вакцинація входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними для жителів області. У 2021 році НСЗУ заплатила за медичну допомогу в стаціонарі лікарень більше ніж 381 млн грн. За проведення вакцинації від COVID-19 оплата становила майже 20 млн грн.
Особлива увага Програми медичних гарантій у 2021 році була зосереджена на наданні таких пріоритетних медичних послуг, як діагностика онкозахворювань, медична допомога при інфарктах, інсультах, допомога при пологах та неонатальна допомога. За ці послуги НСЗУ заплатила медичним закладам Чернігівської області понад 154 млн грн. На лікування онкологічних захворювань, яке часто є тривале і дороговартісне, НСЗУ виплатила понад 150 млн грн.
У наступному 2022 році Програма медичних гарантій продовжить працювати в інтересах пацієнтів. Вимоги до обладнання, медичного персоналу та організації медичних послуг лікарень, які надають пріоритетні послуги, стануть більш жорсткі. Це дозволить покращити якість медичного обслуговування жителів області і зменшити їх фінансові витрати на лікування. Національна служба здоров’я і надалі працюватиме над тим, щоб українці могли лікуватися ефективно, якісно й не зазнавати при цьому надмірних фінансових витрат.
Прес-служба НСЗУ
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині суд виніс вирок організаторові каналу постачання зброї, боєприпасів та вибухівки 14:48
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо 27-річного організатора схеми постачання по всій країні вогнепальної зброї, набоїв, вибухових предметів та речовин шляхом створення «схронів», Новозаводський районний суд м. Чернігова призначив зловмиснику покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.
Алея пам'яті загиблих учнів та випускників з'явилася в ліцеї №22 Чернігова 14:46
30 квітня на території ліцею №22 м. Чернігова висаджено Алею пам’яті на честь загиблих учнів та випускників цього навчального закладу, які загинули під час російсько-української війни. Усього — 13 осіб, з яких 12 — воїни Збройних Сил України, а один — учень, який загинув у березні 2022 року під час евакуації з Чернігова. Сьогодні він мав би бути випускником 11 класу.

“Jazz-Куліса” до Дня джазу 14:43
30 квітня світ відзначає Міжнародний день джазу — щорічне свято, покликане “підвищувати ступінь інформованості міжнародної громадськості про джаз як про силу, що сприяє миру, єдності, діалогу і розширенню контактів між людьми”. День джазу був проголошений ООН у 2011-му році з ініціативи знаменитого піаніста Гербі Генкока.

За сприяння служби зайнятості ветеран війни вивчився на електромонтера 14:40
Знайти себе у цивільному житті колишньому військовому Валентину Довді допомогла служба зайнятості. За її сприяння він безкоштовно здобув професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, взявши участь в експериментальному проєкті з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:38
Протягом минулої доби зареєстровано 18 пожеж.