Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді
На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.

- Такий формат спілкування дає змогу не лише заслухати кожного, а й окреслити питання, що потребують особливої уваги й обговорити спільні шляхи їх вирішення, - розпочав нараду начальник територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області полковник Служби Олександр Рибак.
І додав, що листопад є одним з ключових місяців.
- По суті, основні завдання вже виконані і йде планомірна підготовка до засідання колегії Служби судової охорони, яка підсумує результати року і визначить пріоритетні напрямки на 2022 рік, – зауважив керівник.
В основному блоці про проведену роботу доповіли профільні заступники та керівники структурних підрозділів.
Особлива увага – роботі оперативно- чергової частини. Починаючи з листопада, для цього підрозділу розпочався новий, дуже відповідальний етап роботи.
Щодо стану службової діяльності доповів заступник начальника (зі служби) Валерій Голець. Він нагадав, що нині під охороною теруправління перебуває 17 об’єктів системи правосуддя області.
Упродовж листопада було забезпечено безпеку 6663 судових засідань, через які пройшли 14337 осіб. Припинено 109 спроб пронесення заборонених предметів. Майже половина – 49,5% - ножі, 34% - сльозогінні балончики. Найбільше небезпечних предметів виявлено в Деснянському районному суді м. Чернігова – 36, Новозаводському і Чернігівському районних судах – 20 і 15 відповідно.
Не менш важливий напрямок - професійна підготовка особового складу.
- Суд – це установа, до якої йдуть із різними емоціями, частіше, на жаль, з негативними. Тому одна з важливих якостей судового охоронця – це вміння правильно зреагувати і нівелювати конфлікт. Від професійності наших співробітників залежить оцінка діяльності територіального управління, більше того, репутація та імідж Служби в цілому, - підкреслив Олександр Рибак.
За результатами наради розроблено ряд організаційно-практичних заходів для підвищення ефективності діяльності управління, окреслено пріоритетні напрямки роботи на наступний період.
Довідково:
Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах. Служба підзвітна Вищій раді правосуддя та підконтрольна Державній судовій адміністрації України.
Територіальне управління Служби судової охорони у Чернігівській області було створене 11 березня 2020 року.
Основними завданнями ТУ ССО у Чернігівській області є: контроль та організація практичних заходів, спрямованих на підтримання громадського порядку в судах, недопущення і припинення проявів неповаги до суду, охорона приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду.
Прессекретар ТУ ССО у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).