Боротьба з пандемією безкомпромісна: через відмову вакцинуватися в Чернігівській ОДА відсторонили п’ятьох працівників
З 8 листопада невакцинованих держслужбовців та працівників, для яких МОЗ визначив обов'язковість вакцинації від COVID-19, будуть відстороняти від роботи без збереження заробітної плати.
Відповідні зміни до постанови КМУ № 1236 оприлюднені на Урядовому порталі.
Поновитися на роботі працівник зможе за умови усунення причин, що зумовили це відсторонення.
«До більш жорстких карантинних обмежень облдержадміністрація готувалася ще влітку. Тоді серед працівників була проведена роз’яснювальна робота щодо запобігання поширенню COVID-19; у структурних підрозділах працювали мобільні медичні бригади. До впровадження «червоної зони» 90% працівників ОДА вакцинувалися. Цим самим, демонструючи власний приклад у протистоянні з пандемією, - акцентувала на брифінгу заступник керівника апарату Чернігівської ОДА - начальник відділу управління персоналом Марина Захарченко. – Відтак, безкомпромісність прослідковується і в питанні відсторонення від роботи через недотримання відповідних вимог чинного законодавства. Станом на 12:00 годину 8 жовтня невакцинованими залишається 26 співробітників структурних підрозділів та апарату ОДА. З них відсторонено – п’ятеро. По десять осіб знаходяться у відпустці або на лікарняному. Один державний службовець звільняється, сьогодні в нього останній робочий день».
У райдержадміністраціях не відсторонено жодного працівника.
Невакцинованих працівників, які знаходяться у відпустках, ознайомлені з умовами виходу на роботу.
Нагадаємо, що наявність сертифікатів про щеплення/ПЛР-тестів/медичних довідок про протипокази є умовою роботи і для підприємців. Виконання цієї та інших вимог карантинних обмежень "червоної зони" перевіряють спеціальні рейдові групи. До прикладу, вчора проведено 156 моніторингових санітарно-епідемічних заходів, за результатами яких виявлено 34 порушення. Суб'єктам господарювання надано відповідні роз'яснення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
В одному з ліцеїв Корюківської громади побудували протирадіаційне укриття за кошти державної субвенції 12:49
У межах робочого візиту в Корюківську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав один із ліцеїв, де оглянув новозбудоване протирадіаційне укриття.
На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23
Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.
Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18
Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.
Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57
З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.