У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…"
21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

Тут у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулося засідання за "круглим столом" "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова: до 145-річчя від дня народження українського громадсько-політичного діяча, історика літератури, академіка УАН".
Принагідно зауважимо, що захід був комбінований і у ньому взяли участь крім місцевих науковців-істориків, аспірантів, літераторів, журналістів, бібліотекарів, понад два десятки віддалених учасників.
Захід відкрила директорка бібліотеки Інна Аліференко. Вона зазначила, що сьогодні така знакова постать в українській історії, як Сергій Єфремов заслуговує на значно більшу увагу та пошанування. І тому поява у 2020 р. першого наукового і водночас популярно написаного дослідження життя й творчості видатного вченого, яким є книга С. Іваницької та Т. Демченко "Сергій Єфремов: "Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці", стало справжнім проривом. Радує і той факт, що саме це видання Український інститут книги включив у перелік книг, які придбані для поповнення бібліотечних фондів у 2021 році.
Книгу "Сергій Єфремов: "Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці" презентувала одна із її авторок, доктор історичних наук Світлана Іваницька із Запоріжжя. Пані Світлана долучилася до заходу дистанційно, у режимі Zoom-конференції, за що ми їй щиро вдячні.
Чернігівський контекст презентованого дослідження представила чернігівська співавторка книги, гарний друг бібліотеки, кандидат історичних наук Тамара Демченко. Вона наголосила, що бібліотеки у сучасній Україні залишилися надійним та чи не єдиним притулком справжніх наукових книжок і подякувала працівникам ОУНБ імені В. Г. Короленка за можливість популяризувати історико-краєзнавчі видання у стінах чернігівської обласної книгозбірні.
Також прозвучали повідомлення заступника директора з наукової роботи Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського, кандидата історичних наук Максима Блакитного (Книга С. Іваницької та Т. Демченко "Сергій Єфремов: "Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці". Рецензія); старшого наукового співробітника Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського, кандидата історичних наук Миколи Гороха (Сергій Єфремов про Чернігів та чернігівців: Щоденники (1923–1929); кандидата філософських наук Тамари Андрійчук з Чернігова (Сергій Єфремов і чернігівська родина Лебедів).
З книжковою експозицією "Український інтелектуал Сергій Єфремов" ознайомила присутніх бібліотекар відділу краєзнавства Наталія Рослік.
Підсумки засідання за "круглим столом" "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова" підбив голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.