У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…"
21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

Тут у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулося засідання за "круглим столом" "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова: до 145-річчя від дня народження українського громадсько-політичного діяча, історика літератури, академіка УАН".
Принагідно зауважимо, що захід був комбінований і у ньому взяли участь крім місцевих науковців-істориків, аспірантів, літераторів, журналістів, бібліотекарів, понад два десятки віддалених учасників.
Захід відкрила директорка бібліотеки Інна Аліференко. Вона зазначила, що сьогодні така знакова постать в українській історії, як Сергій Єфремов заслуговує на значно більшу увагу та пошанування. І тому поява у 2020 р. першого наукового і водночас популярно написаного дослідження життя й творчості видатного вченого, яким є книга С. Іваницької та Т. Демченко "Сергій Єфремов: "Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці", стало справжнім проривом. Радує і той факт, що саме це видання Український інститут книги включив у перелік книг, які придбані для поповнення бібліотечних фондів у 2021 році.
Книгу "Сергій Єфремов: "Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці" презентувала одна із її авторок, доктор історичних наук Світлана Іваницька із Запоріжжя. Пані Світлана долучилася до заходу дистанційно, у режимі Zoom-конференції, за що ми їй щиро вдячні.
Чернігівський контекст презентованого дослідження представила чернігівська співавторка книги, гарний друг бібліотеки, кандидат історичних наук Тамара Демченко. Вона наголосила, що бібліотеки у сучасній Україні залишилися надійним та чи не єдиним притулком справжніх наукових книжок і подякувала працівникам ОУНБ імені В. Г. Короленка за можливість популяризувати історико-краєзнавчі видання у стінах чернігівської обласної книгозбірні.
Також прозвучали повідомлення заступника директора з наукової роботи Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського, кандидата історичних наук Максима Блакитного (Книга С. Іваницької та Т. Демченко "Сергій Єфремов: "Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці". Рецензія); старшого наукового співробітника Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського, кандидата історичних наук Миколи Гороха (Сергій Єфремов про Чернігів та чернігівців: Щоденники (1923–1929); кандидата філософських наук Тамари Андрійчук з Чернігова (Сергій Єфремов і чернігівська родина Лебедів).
З книжковою експозицією "Український інтелектуал Сергій Єфремов" ознайомила присутніх бібліотекар відділу краєзнавства Наталія Рослік.
Підсумки засідання за "круглим столом" "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова" підбив голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко.
Останні новини Чернігівщини
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.