Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:21:03

Громади Чернігівщини формують спроможні мережі закладів медицини

23.09.2021   09:54Агенцiя

Яка медична послуга у невеликому селі громади необхідна мешканцям? Фельдшер місцевого фельдшерського пункту може поміряти тиск, поставити крапельницю, зробити укол. Сімейний лікар же може поставити діагноз та виписати лікування, крім того, направить до вузькопрофільного спеціаліста.

Але що зробити, щоб у маленькому селі з’явився цей лікар? Необхідно формувати спроможну медичну мережу громади, адже це ключова умова формування якісної медичної послуги. Про це сьогодні розповідав Євген Мешко, експерт з питань охорони здоров'я Програми «U-LEAD з Європою» під час онлайн консультації «Розбудова спроможної мережі закладів охорони здоров’я в громадах».
Консультували управлінців медицини Вертіївської, Ладанської, Борзнянської, Комарівської, Лосинівської та Варвинської громад.

«Формування спроможної мережі сьогодні дозволить вам до кінця каденції отримати гарні позитивні результати роботи. Тому що, це складний та тривалий процес, який потребує значних ресурсів і часу для реалізації», - вважає Євген Мешко.

Громади мають проблеми із електронними лікарняними, нова система працює мало часу та є недосконалою. Крім того, медикам доводиться освоювати нове програмне забезпечення, а для цього потрібен час.

«Ми маємо декілька технічних проблем із запровадженням електронних лікарняних. Якщо раніше на паперових можна було виправити помилки, то сьогодні п’яти днів, в які це можна зробити, не вистачає, адже про помилку дізнаємось пізніше», - наголосив Комишов Олег, керівник Ладанського Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Також говорили про розбудову мережі ФАП та пунктів здоров’я, збільшення виплат сімейному лікарю за зростання кількості декларацій, фінансування надання медичних послуг мешканцям у закладах інших громад, а також організацію долікарської допомоги у ФП.

«Процес реформування завжди має проблеми, про які потрібно не просто говорити у телефонних розмовах. Необхідно офіційно звертатись до інституцій, які відповідальні за їх розв’язання. Тоді ми матимемо можливість впливати на формування політики», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.