Громади Чернігівщини формують спроможні мережі закладів медицини
Яка медична послуга у невеликому селі громади необхідна мешканцям? Фельдшер місцевого фельдшерського пункту може поміряти тиск, поставити крапельницю, зробити укол. Сімейний лікар же може поставити діагноз та виписати лікування, крім того, направить до вузькопрофільного спеціаліста.
Але що зробити, щоб у маленькому селі з’явився цей лікар? Необхідно формувати спроможну медичну мережу громади, адже це ключова умова формування якісної медичної послуги. Про це сьогодні розповідав Євген Мешко, експерт з питань охорони здоров'я Програми «U-LEAD з Європою» під час онлайн консультації «Розбудова спроможної мережі закладів охорони здоров’я в громадах».
Консультували управлінців медицини Вертіївської, Ладанської, Борзнянської, Комарівської, Лосинівської та Варвинської громад.
«Формування спроможної мережі сьогодні дозволить вам до кінця каденції отримати гарні позитивні результати роботи. Тому що, це складний та тривалий процес, який потребує значних ресурсів і часу для реалізації», - вважає Євген Мешко.
Громади мають проблеми із електронними лікарняними, нова система працює мало часу та є недосконалою. Крім того, медикам доводиться освоювати нове програмне забезпечення, а для цього потрібен час.
«Ми маємо декілька технічних проблем із запровадженням електронних лікарняних. Якщо раніше на паперових можна було виправити помилки, то сьогодні п’яти днів, в які це можна зробити, не вистачає, адже про помилку дізнаємось пізніше», - наголосив Комишов Олег, керівник Ладанського Центру первинної медико-санітарної допомоги.
Також говорили про розбудову мережі ФАП та пунктів здоров’я, збільшення виплат сімейному лікарю за зростання кількості декларацій, фінансування надання медичних послуг мешканцям у закладах інших громад, а також організацію долікарської допомоги у ФП.
«Процес реформування завжди має проблеми, про які потрібно не просто говорити у телефонних розмовах. Необхідно офіційно звертатись до інституцій, які відповідальні за їх розв’язання. Тоді ми матимемо можливість впливати на формування політики», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.