Протягом нерестової кампанії у порушників вилучено понад 800 кілограмів незаконно добутої риби та понад 13 кілометрів сіток
З 1 квітня по 29 червня на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Попри проведену широкомасштабну роз’яснювальну роботу з населенням щодо дотримання Правил рибальства у період нересту, браконьєри продовжували вчиняти правопорушення на водоймах.
Так, протягом нерестової кампанії Чернігівським рибоохоронним патрулем було виявлено 578 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 167 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень. Також складено 318 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та п’ять - за ст. 88 - 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).
Крім цього, складено 88 актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 373 кг риби та 447 од. сіток, загальною довжиною 8 747 метрів.
«Всього у порушників протягом нересту вилучено 813 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 672 од. заборонених знарядь лову, в тому числі 649 од. сіток, загальною довжиною 13 276 метрів. Накладено штрафів на суму 61 180 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству України, склала 146 638 грн», - зазначив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.
Нагадаємо найрезонансніші правопорушення, що були викриті Чернігівським рибоохоронним патрулем у ході спільних рибоохоронних рейдів разом з представниками Національної поліції області під час нерестової заборони на вилов водних біоресурсів.
Так, четвертого квітня на озері поблизу с. Ушня Менської громади Корюківського району викрито двох місцевих мешканців, які виловлювали рибу за допомогою заборонених знарядь лову – 2 од. сіток поріжних. В протизаконний спосіб порушники добули 10 кг риби: плітка - 47 екз., окунь - 25 екз., лящ - 15 екз., щука - 9 екз., краснопірка - 4 екз., плоскирка - 3 екз. та білизна - 2 екз. Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 10 914 грн.
17 травня 2021 року на р. Борзенка, поблизу м. Борзна Борзнянської громади Ніжинського району, виявлено місцевого жителя з 8 од. сіток поріжних та 21 кг незаконно добутої риби: карась золотий (червонокнижний) – 64 екз., карась сріблястий – 28 екз. та лин – 3 екз. Збитки склали 21 953 грн.
13 червня на ставку поблизу смт Парафіївка Парафіївської громади Прилуцького району місцевий житель за допомогою 6 од. "ятерів" виловив 743 екз. молоді карася сріблястого, загальною вагою 12 кг. Завдано збитків у розмірі 12 631 грн.
На місце вчинення правопорушень викликались слідчо - оперативні групи районних відділів поліції ГУНП в Чернігівській області. На правопорушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, які направлені до районних судів області для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено.
Нацполіцією відомості про кримінальні правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.