Спекулянти житлом змінили прописку... на тюремну камеру
На Чернігівщині працівники міліції викрили організовану злочинну групу, яка упродовж півроку встигла провести низку махінацій з нерухомістю та іпотечними кредитами, завдавши величезних збитків одному з найвідоміших українських банків. Нещодавно слідчим управлінням УМВС України в Чернігівській області кримінальну справу стосовно цієї групи, порушену за матеріалами УБОЗ УМВС, закінчено провадженням та направлено до суду.

Під кого лише не маскуються нині шахраї та махінатори різних мастей. Дрібні аферисти - під соцпрацівників, працівників сервісних служб, банківських клерків і просто гадалок та цілителів. Але є категорія махінаторів, які працюють по-крупному, запускають свої злочинні щупальці у бюджетну та банківську сфери. Тут уже збитки обраховуються сотнями тисяч і навіть мільйонами. Одну з таких шахрайських груп нещодавно знешкодили працівники Чернігівського УБОЗу.
- Троє членів злочинної групи, до речі, двоє з яких вже були раніше засуджені за шахрайство і вже відсиділи свій термін, створили та зареєстрували для прикриття своєї злочинної діяльності громадську організацію, - розповідає начальник управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС полковник міліції Олександр Силкін. - В подальшому, кримінальне тріо знайшло собі спільника в одній з банківських установ міста Чернігова, з яким вирішили мати справу. Запропонували клерку певну винагороду за послуги експерта з нерухомості і заходилися шахраювати.
В липні 2007-го в одному із сіл Чернігівського району майже за 40 тис. грн. аферисти придбали будинок, який, в подальшому, з допомогою «свого» експерта в банку, оцінили в 38 тис. дол. Віддавши його під заставу, вони оформили іпотечний кредитний договір на підставну особу - не працюючого, раніше не судимого жителя м. Щорса, якого знайшли через своїх знайомих з числа соціально незахищених та малозабезпечених верств населення.
Умовляючи довірливого невдаху, вони обіцяли акуратно та вчасно виплачувати кредит, а за його згоду заплатили йому аж 1000 доларів США, що для безробітного, звичайно ж, виявилося величезною і дуже звабливою сумою. Сума кредиту склала 30 тис. дол. США. Шахраї навіть здійснили 2 платежі по даному кредиту, аби не викликати підозри і мати змогу спокійно працювати далі.
Через три місяці, у жовтні 2007 року, махінатори знову знаходять підходящий будинок, цього разу в іншому селі Чернігівського району. Його вони купують за 5 тис. доларів США. І знову схема отримання грошей від банку повторюється - завищена експертна оцінка будинку - пошук підставної особи - отримання кредиту. Цього разу навар від афери склав 32 тис. доларів.
Втретє шахраї повернулися до своєї схеми в грудні цього ж року і отримали кредит в банку на суму в 30 тис. доларів нібито на купівлю будинку в селі Чернігівського району.
Припинили діяльність шахраїв працівники УБОЗ. В ході розслідування кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах), було виявлено факт легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом у складі організованої групи. (ст.209 Кримінального Кодексу України). Встановлено, що злочинною діяльністю організованої групи банківській установі було завдано матеріальної шкоди на суму понад 300 тис. грн. Частина привласнених грошових коштів в сумі 101 тис. грн. згідно розробленого злочинного плану в період із серпня по грудень 2007 року шахраями були використані для продовження злочинної діяльності - придбання об'єктів нерухомості (будинків). Інша ж частина - привласнена.
Їх організатор у порядку ст. 115 КПК України затриманий та поміщений до слідчого ізолятора, двоє інших, до засідання суду, перебувають на підписці про невиїзд. Зараз вони очікують вердикту Феміди.
Згідно інкримінованих злочинів, зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією грошових коштів та іншого майна, здобутих завідомо злочинним шляхом.
Останні новини Чернігівщини
«Допомога і всебічна підтримка мешканців громади – мій пріоритет у службі», – поліцейський офіцер Ічнянської громади Олександр Генці 11:09
29-річний Олександр Генці став першим на Чернігівщині поліцейським офіцером громади. «Шериф» служить в рідній Ічнянській територіальній громаді і йому близьке гасло «Я – тут, щоб оберігати, захищати, жити та працювати».
Сенсорний кіоск вже біля художнього музею імені Галагана на Валу 11:06
Біля Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відкрили перший туристичний сенсорний кіоск, який реалізується у рамках проєкту регіонального розвитку «Чернігівське князівство від тисячолітньої історії до сучасної туристичної промоції». Ще до початку війни з метою популяризації туристичного потенціалу області було придбано 8 сенсорних кіосків.
Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога 11:04
Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло 11:00
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 травня затвердив персональний склад комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна та положення про діяльність цієї комісії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам 10:56
Упродовж минулого тижня (з 22 по 29 травня 2023 року) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 202 чоловіка особового складу та 72 одиниці основної й спеціальної техніки.