Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:15:57

Центр соціальної адаптації потрібен

03.06.2021   09:25Агенцiя

2 червня заступник голови обласної ради Дмитро Блауш провів засідання робочої групи з питань реформування комунальної установи «Чернігівський обласний соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради в комунальне підприємство.

У засіданні робочої групи, яка створена розпорядженням голови обласної ради від 14 травня 2021 року № 60, взяли участь начальник управління комунального майна обласної ради Василь Куліда, депутати обласної ради Олександр Кузьменко, Олена Яцкова та Олександр Демиденко.

Директор комунальної установи «Чернігівський обласний центр соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради Микола Романов ознайомив з діяльністю закладу, який створений рішенням обласної ради сьомого скликання з метою забезпечення умов для соціальної адаптації громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах (бездомних, безпритульних та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі), залучення їх до продуктивної праці. За словами Миколи Романова, ідея перебудови роботи закладу у новий соціальний статус полягає в необхідності забезпечити фінансування діяльності та створення можливості для використання земельних ділянок і майнового комплексу для утримання господарства, вирощування сільгосппродукції, облаштування теплиць тощо.

До обговорення питання доцільності реформування закладу долучилися заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації - начальник управління соціального захисту Інна Cнегерьова, радник заступника голови ОДА Віталій Мамедов.

Серед іншого було озвучено ідею створення служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, та можливість отримувати субвенцію із державного бюджету для її забезпечення. Прозвучала ініціатива організувати роботу за прикладом діяльності Центру медико-соціальної та фізичної реабілітації інвалідів з порушеннями фізичного розвитку «Інтеграція» та КП «Надія», де очевидний синергетичний ефект взаємодії громадської організації та комунального підприємства.

Заступник голови обласної ради Дмитро Блауш висловив однозначну позицію, що центр потрібен, аби люди отримували ще один шанс повернутися до повноцінного життя у суспільстві. Цей унікальний заклад необхідний для надання послуг соціальної адаптації людям, що опинилися в складних життєвих умовах, а для цього потрібно врегулювати питання використання ресурсів, залучення фінансів, виробити чітку структуру і стратегію розвитку.

Учасники робочої групи доручили директору комунальної установи Миколі Романову сформувати і представити перспективний план розвитку та вирішили найближчим часом обстежити майновий комплекс, що перебуває в оперативному управлінні Центру і знаходиться у селі Левоньки Чернігівського району, і вже тоді за результатами розгляду сформувати пропозиції щодо доцільності реформування комунальної установи «Чернігівський обласний центр соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради.

Відділ інформаційного забезпечення виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.