Центр соціальної адаптації потрібен
2 червня заступник голови обласної ради Дмитро Блауш провів засідання робочої групи з питань реформування комунальної установи «Чернігівський обласний соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради в комунальне підприємство.

У засіданні робочої групи, яка створена розпорядженням голови обласної ради від 14 травня 2021 року № 60, взяли участь начальник управління комунального майна обласної ради Василь Куліда, депутати обласної ради Олександр Кузьменко, Олена Яцкова та Олександр Демиденко.
Директор комунальної установи «Чернігівський обласний центр соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради Микола Романов ознайомив з діяльністю закладу, який створений рішенням обласної ради сьомого скликання з метою забезпечення умов для соціальної адаптації громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах (бездомних, безпритульних та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі), залучення їх до продуктивної праці. За словами Миколи Романова, ідея перебудови роботи закладу у новий соціальний статус полягає в необхідності забезпечити фінансування діяльності та створення можливості для використання земельних ділянок і майнового комплексу для утримання господарства, вирощування сільгосппродукції, облаштування теплиць тощо.
До обговорення питання доцільності реформування закладу долучилися заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації - начальник управління соціального захисту Інна Cнегерьова, радник заступника голови ОДА Віталій Мамедов.
Серед іншого було озвучено ідею створення служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, та можливість отримувати субвенцію із державного бюджету для її забезпечення. Прозвучала ініціатива організувати роботу за прикладом діяльності Центру медико-соціальної та фізичної реабілітації інвалідів з порушеннями фізичного розвитку «Інтеграція» та КП «Надія», де очевидний синергетичний ефект взаємодії громадської організації та комунального підприємства.
Заступник голови обласної ради Дмитро Блауш висловив однозначну позицію, що центр потрібен, аби люди отримували ще один шанс повернутися до повноцінного життя у суспільстві. Цей унікальний заклад необхідний для надання послуг соціальної адаптації людям, що опинилися в складних життєвих умовах, а для цього потрібно врегулювати питання використання ресурсів, залучення фінансів, виробити чітку структуру і стратегію розвитку.
Учасники робочої групи доручили директору комунальної установи Миколі Романову сформувати і представити перспективний план розвитку та вирішили найближчим часом обстежити майновий комплекс, що перебуває в оперативному управлінні Центру і знаходиться у селі Левоньки Чернігівського району, і вже тоді за результатами розгляду сформувати пропозиції щодо доцільності реформування комунальної установи «Чернігівський обласний центр соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради.
Відділ інформаційного забезпечення виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.