Центр соціальної адаптації потрібен
2 червня заступник голови обласної ради Дмитро Блауш провів засідання робочої групи з питань реформування комунальної установи «Чернігівський обласний соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради в комунальне підприємство.

У засіданні робочої групи, яка створена розпорядженням голови обласної ради від 14 травня 2021 року № 60, взяли участь начальник управління комунального майна обласної ради Василь Куліда, депутати обласної ради Олександр Кузьменко, Олена Яцкова та Олександр Демиденко.
Директор комунальної установи «Чернігівський обласний центр соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради Микола Романов ознайомив з діяльністю закладу, який створений рішенням обласної ради сьомого скликання з метою забезпечення умов для соціальної адаптації громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах (бездомних, безпритульних та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі), залучення їх до продуктивної праці. За словами Миколи Романова, ідея перебудови роботи закладу у новий соціальний статус полягає в необхідності забезпечити фінансування діяльності та створення можливості для використання земельних ділянок і майнового комплексу для утримання господарства, вирощування сільгосппродукції, облаштування теплиць тощо.
До обговорення питання доцільності реформування закладу долучилися заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації - начальник управління соціального захисту Інна Cнегерьова, радник заступника голови ОДА Віталій Мамедов.
Серед іншого було озвучено ідею створення служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, та можливість отримувати субвенцію із державного бюджету для її забезпечення. Прозвучала ініціатива організувати роботу за прикладом діяльності Центру медико-соціальної та фізичної реабілітації інвалідів з порушеннями фізичного розвитку «Інтеграція» та КП «Надія», де очевидний синергетичний ефект взаємодії громадської організації та комунального підприємства.
Заступник голови обласної ради Дмитро Блауш висловив однозначну позицію, що центр потрібен, аби люди отримували ще один шанс повернутися до повноцінного життя у суспільстві. Цей унікальний заклад необхідний для надання послуг соціальної адаптації людям, що опинилися в складних життєвих умовах, а для цього потрібно врегулювати питання використання ресурсів, залучення фінансів, виробити чітку структуру і стратегію розвитку.
Учасники робочої групи доручили директору комунальної установи Миколі Романову сформувати і представити перспективний план розвитку та вирішили найближчим часом обстежити майновий комплекс, що перебуває в оперативному управлінні Центру і знаходиться у селі Левоньки Чернігівського району, і вже тоді за результатами розгляду сформувати пропозиції щодо доцільності реформування комунальної установи «Чернігівський обласний центр соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради.
Відділ інформаційного забезпечення виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.