Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 13:26:17

В Державному науково-дослідному інституті з початку російсько-української війни проведено понад 700 випробувань ОВТ

15.05.2021   10:36Агенцiя

Озброєння та військова техніка Збройних Сил України продовжує активно модернізовуватися, а певні зразки – взагалі замінюються на новітні.

Втім, перед тим, як той чи інший вид ОВТ потрапить до війська, йому доведеться пройти доволі складний шлях випробувань, які проводять фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, що дислокується в Чернігові.

Про специфіку роботи фахівців науково-дослідного інституту кореспондентам АрміяInform розповів начальник науково-організаційного відділу інституту підполковник Анатолій Павленко.

За його словами, з часу, що минув після передислокації з тимчасово окупованого Криму, за період з квітня 2014-го до нині проведено більше 700 випробувань ОВТ.
Довідково. Інститут створений відповідно до Постанови КМУ від 18 жовтня 2017 року № 786 на базі і фондах Державного науково-випробувального центру ЗСУ. Досвід випробувальної діяльності установи охоплює 89 років зі створення у 1932 році Науково-випробувальної лабораторії авіації Військово-Морських Сил.

Випробуванням підлягали як новостворені та модернізовані зразки ОВТ, так й ті, яким було подовжено термін служби та ресурс. Фахівці інституту проводять випробування дуже широкого спектру видів ОВТ. Зокрема, йдеться про літаки та вертольоти, авіадвигуни й обладнання, авіаозброєння, ракетні та зенітно-ракетні комплекси, системи ППО сухопутних військ, бронетанкова та автомобільна техніка, бойові модулі, БПЛА та багато інших.

- В Україні тільки льотчики-випробувачі нашого інституту проводять льотні випробування державної авіації, - розповів начальник науково-організаційного відділу. - Особливо це стосується випробувань на граничних режимах польоту, визначених експлуатаційних обмежень літальних апаратів та відображення їх у керівництвах льотної експлуатації.

За його словами, тільки в Державному науково-дослідному інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки функціонує система підготовки фахівців-випробувачів за різними спеціальностями: льотчик-випробувач, інженер-випробувач, парашутист-випробувач тощо.

Сьогодні ж основу колективу Державного науково-дослідного інституту становлять близько 230 наукових працівників, в тому числі науковці з вузькою спеціалізацією, що проводять дослідження з оцінки бойових, технічних, експлуатаційних та інших характеристики ОВТ.

В інституті функціонують 12 наукових шкіл, діяльність яких спрямована на розвиток та удосконалення методів і методик випробувань та експериментальних досліджень ОВТ в інтересах всіх видів та родів військ (сил), а також інших складових сил оборони України. Крім того, проводиться робота щодо створення ад’юнктури та спеціалізованої вченої ради для підготовки наукових кадрів та присудження наукових ступенів.

Також в установі продовжуються заходи щодо розбудови комплексу науково-випробувальних лабораторій у відповідності до стандартів НАТО та оснащення їх сучасними засобами вимірювань та випробувальним обладнанням.

Так, на теперішній час створена лабораторія для проведення випробувань з визначення та оцінки характеристик конструкційних матеріалів. За результатами оцінювання, науково-дослідна лабораторія в 2020 році отримала Свідоцтво про відповідність системи керування вимірюваннями, що засвідчує про технічну компетентність отримувати відповідні результати.

Начальник науково-дослідної лабораторії підполковник Олег Червотока розповів, що в лабораторії розгорнуті різні робочі місця для випробувань на вплив механічних та кліматичних факторів.

Зокрема, що стосується механічних:
- є робоче місце для проведення випробувань з розривного навантаження (видовження, розриву), яке визначається за допомогою розривної машини. Її технічні характеристики дозволяють проводити випробування із навантаженням до 5 тон. Управління процесом здійснюється за допомогою комп’ютера зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, яке дозволяє отримувати результати випробувань у вигляді протоколу та графічному;
- робоче місце з приладом по визначенню стійкості до стирання дає змогу проводити випробування зразків товщиною до 20 мм під дією навантаження до 1 кг;
- водотривкість тканин визначається за допомогою відповідного приладу, який дозволяє проводити випробування зразків в діапазоні від 0 до 200 кПа;
- за допомогою приладу по визначенню повітропроникності тканин випробовують зразки товщиною до 15 мм, через які пропускають повітряний потік зі швидкістю від 0,2 до 12 тис мм/с під тиском від 0 до 4 КПа.

У свою чергу, вплив зовнішніх кліматичних факторів пониженої і підвищеної температури, зміни температури, підвищеної вологості визначається за допомогою камери тепла, холоду та вологи. Вона дозволяє проводити випробування зразків в діапазоні від -60 до +90 градусів C та вологості до 98%.

За словами підполковника Олег Червотока, в обладнання лабораторії також дозволяє визначати масо-габаритні та конструкційні характеристики.

При цьому в лабораторії можна випробовувати парашутно-десантне і аварійно-рятувальне майно, спецспорядження, комплекси бойової екіпіровки, безпілотники, озброєння та багато іншого.

До речі, обладнання, про яке йшла мова вище, дозволило вперше з 2014 року провести лабораторні випробовування щодо продовження строку служби десантної парашутної системи Д-5 серії 2, що знаходяться на озброєнні в ЗСУ.

Також були проведені випробування парашутних гальмівних посадкових систем для літаків МіГ-29. На черзі – такі системи для Су-24, Су-25, Су-27.

Інформагентство МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду 13:03

Відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від початку року здійснено 10 планових перевірок характеристик продукції і 1 розпочато та призупинено на час проведення експертизи (випробування). Крім того, протягом січня-травня відбулось 8 позапланових перевірок.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 18 червня по 8:00 19 червня 2021 року.

Енергія і ліризм Бетховена у ХХ “Сіверських музичних вечорах”

Енергія і ліризм Бетховена у ХХ “Сіверських музичних вечорах” 12:48

Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, всесвітньо відомий піаніст Антоній Баришевський та Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 18 червня представили на суд глядачів своє бачення Концерту для фортепіано з оркестром №5 мі-бемоль мажор “Імператор” Людвіга ван Бетховена. Диригував оркестром заслужений артист України Андрій Шевчуковський.