Прокуратура змусила підрядну організацію встановити трирічну гарантію на ремонт дороги
Органи прокуратури Чернігівської області через суд зобов’язали підрядну організацію внести зміни до договору будівельного підряду та встановити трирічну гарантію на виконаний ремонт доріг у Бвтуринської ТГ.
Встановлено, що Батуринська міська рада уклала із фізичною особою-підприємцем, що спеціалізується на будівництві та ремонті автомобільних доріг, 4 договори на поточний ремонт асфальтобетонного покриття в населених пунктах Бахмацького району загальною вартістю майже 800 тис. гривень, які виконані.
Однак, у порушення чинного законодавства, сторони включили у договір істотну умову щодо гарантійного строку по капітальному ремонту дороги тривалістю 1 рік, тоді як, згідно із вимогами Державних будівельних норм, мінімально допустимий строк експлуатаційної придатності асфальтобетонного покриття автомобільної дороги складає 3 роки.
З метою захисту інтересів держави і громади, а також попередження розтрати додаткових бюджетних асигнувань на повторний ремонт автомобільної дороги, прокуратура заявила до суду 4 позовні заяви про зобов’язання внести відповідні зміни до зазначених договорів шляхом встановлення гарантійного трирічного терміну виконаних робіт.
Лише після прийняття судом справи до провадження за позовами прокурора замовник робіт та підрядник у добровільному порядку уклали додаткові договори, визначивши гарантії надійності та якості наданих послуг протягом 3 років з моменту підписання відповідного акту приймання-передачі виконаних підрядних робіт.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:09
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
«Мечем і волею»: у Чернігові погасили нову марку 11:59
Уже традиційно історичні дати в Україні закарбовуються в поштових марках. Тож і в день початку повномасштабної війни рф проти Української держави офіцери оперативного командування "Північ" за традицією долучилися до погашення нової поштової марки від Укрпошта.
До уваги водіїв! Тимчасово ускладнено рух по вулиці Воскресенській, 23 08:27
У зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 100 мм по вулиці Воскресенській, 23, тимчасово ускладнено рух транспорту в зоні виконання робіт.
Повідомлено про підозру “директору” філії агропідприємства, яке окупанти привласнили на Луганщині 08:26
Депутат селищної ради Старобільського району після окупації Луганської області добровільно обійняв посаду директора філіалу агрокомпанії та схиляв колишніх працівників до співпраці з ворожою владою.
25 лютого: цей день в Україні і світі 08:24
День 1463 Російська агресія - Day 1463 Russian aggression