На території Козелецької громади вдруге виявили несанкціоноване звалище відпрацьованих люмінесцентних ламп
2 квітня на території Білейківського старостинського округу Козелецької селищної ради було виявлено несанкціоноване звалище відпрацьованих люмінесцентних ламп.

- Близько 13 години 2 квітня житель села Новики Михайло Михед повідомив мене, що в смузі відведення траси М-01 «Київ-Чернігів-Нові Яриловичі», між населеними пунктами смт. Козелець і с.Лемеші, він виявив звалище люмінесцентних ламп, - розповідає Інна Саченко, староста Білейківського старостинського округу. - Мною була викликана поліція. На місце події виїхали представники Козелецької селищної ради та еколог.
-Така надзвичайна ситуація викликає велике занепокоєння. Адже це вже другий випадок за останній місяць. 12 березня за Лемешами знайшли близько 1500 штук відпрацьованих люмінесцентних ламп. Їх наразі утилізували, селищна рада винаймала спеціалізовану фірму. А на даній ділянці близько 3000 штук ламп, - говорить Валентин Бригинець, Козелецький селищний голова. - По-перше, це небезпечні відходи, а по-друге, на утилізацію потрібно витрачати десятки тисяч гривень з місцевого бюджету.
При поверхневому огляді звалища було виявлено, що на упаковках були прикріплені накладні, в яких зазначені назви фірм та прізвища. Представники поліції склали протокол місця огляду і допитали свідків. Наразі дане правопорушення слідчим внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідство триває.
-Складається враження, що нібито фірма з утилізації небезпечних відходів замість того, щоб утилізувати лампи, просто їх викинула, - говорить Володимир Моцьор, заступник селищного голови з питань будівництва, ЖКГ та комунальної власності. - Звісно, що слово за правоохоронними органами, але поки слідчі дії триватимуть, небезпечні відходи потрібно терміново утилізувати. А це коштуватиме близько 30 тисяч гривень.
Серед причин виникнення таких несанкціонованих звалищ з небезпечними відходами експерти називають безконтрольність і безвідповідальність частини підприємств, які займаються утилізацією. Ліцензії на роботу з отрутохімікатами отримують фірми без належних ресурсів і технологій. Вони беруть гроші за нібито утилізацію небезпечних відходів, проте не маючи матеріально-технічної бази, викидають їх куди-небудь.
Перевірити підприємства практично неможливо — в країні діє мораторій на перевірки бізнесу. Саме тому утилізацію небезпечних відходів в Україні називають «паперовою» або віртуальною. Після такої «утилізації» небезпечні відходи і опиняються на стихійних звалищах біля річок, лісів чи житлових будинків.
Відділ зв'язків із громадськістю, ЗМІ та громадськими об'єднаннями Козелецької селищної ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).