Погоджувальна рада узгодила питання, винесені на 6 сесію Чернігівської міськради
Участь у засіданні взяли міський голова, секретар міської ради, голови постійних депутатських комісій та керівники депутатських фракцій, а також запрошені керівники структурних підрозділів ради.
Міським головою були стисло представлені всі питання порядку денного сесії.
- Чесно кажучи, з досвіду п’яти з половиною років роботи це, можливо, найменш дискусійний порядок денний. Усі питання можна охарактеризувати як робочі і технічні, - анонсував він.
Отже, перше питання – щодо продовження на 2021 рік минулорічної Програми підтримки та розвитку КП «Телерадіоагентство «Новий Чернігів» Чернігівської міської ради – пов’язане з тією ж причиною, через яку на минулій сесії так само продовжували програму по КП «Муніципальна варта». Антимонопольний комітет досі розглядає дотримання антимонопольного законодавства при фінансуванні підприємства. На період розгляду дія програми 2021 року неможлива, тож для того, щоб зараз усе-таки можна було виплачувати працівникам ТРА зарплату, приймається таке процедурне рішення.
Друге і третє питання порядку денного стосуватимуться звільнення та призначення керівника комунального телеканалу. Ольга Капустян, яка очолювала його майже 26 років, подала заяву про припинення своєї роботи. Новим керівником пропонується призначити відому чернігівську тележурналістку Наталію Левочко.
Четверте питання – про затвердження змін до Програми розвитку міжнародних відносин м. Чернігова. У зв’язку з тим, що відділ міжнародних відносин у міській раді ліквідований, виконання заходів програми перерозподіляються між управлінням економічного розвитку і управлінням культури та туризму міської ради.
- На сьогоднішній день міжнародні зв’язки міста – напрямок або економічний, або культурний. Будуть якась інша ситуація карантинна, інші реалії – створимо хоч два управління, аби в цьому був сенс і вони виправдовували свої заробітні плати, - міський голова.
П’яте питання порядку денного сесії - щодо надання спеціального дозволу ТОВ «ДП Чернігів Екоінвест» на користування надрами, що містять корисні копалини місцевого значення. Ідеться про видобування пісків по р. Десна на північ від о. Телячий (в адміністративних межах м. Чернігів від 193-го км до 195-го км, вгору за течією).
- Треба зазначити, що рішення поки що передбачає тільки погодження. Після цього вони розробляють проект, проходять експертизу, отримують дозвіл. Тобто це тільки старт для початку проєктних робіт відповідно до чинного законодавства, - проінформував про проєкт рішення керівник міського управління ЖКГ Ярослав Куц.
На думку Владислава Атрошенка, очищення русла Десни – в принципі, проект потрібний і корисний, оскільки обміління ріки – серйозна проблема. Принагідно він нагадав і про постійну дискусію щодо подальшої долі теплоходу «Казбек». У зв’язку з обмілінням зараз його неможливо використовувати за призначенням по руслу Десни. Але якби хоч частина русла стала придатною для цього – можливо, корабель ще привели б у придатний для стан і використовували. Економічної вигоди це не дасть, але він – частинка історії Чернігова, прокоментував Владислав Атрошенко.
Наступним проектом рішення порядку денного сесії міському управлінню ЖКГ де-юре дозволяється організація робіт з благоустрою на території закладів соціально-культурного призначення ( подвір’ях шкіл, лікарень, дитсадків тощо). Досі таких повноважень в цього управління не було. Уточнюючі зміни вносяться до розділу ІІ «Завдання та функції» положення про цей структурний підрозділ міської ради.
Ще одне питання – погодження інвестпрограми АТ «облтеплокомуненерго» в сфері теплопостачання на 2021 рік. До цієї інвестиційної програми підприємство включило заходи із закупки устаткування до проєкту «Реконструкція існуючої котельні без зміни зовнішніх геометричних параметрів по пр-ту Миру, 151а в м. Чернігів» (закупка котлів, насосів, установка пом’якшення води та інших), реконструкції теплових мереж від ТК-37 до житлового будинку по вул. Савчука, 7а в м. Чернігові – загальною довжиною 1510 метрів у однотрубному обчисленні, модернізації магістральної теплової мережі від ТК11 до ТК12 по вул. Рокоссовського в м. Чернігові – загальною довжиною 208 метрів у однотрубному обчисленні, придбання та оновлення організаційної техніки для служб постачання.
Кілька наступних питань порядку денного сесії стосуються роботи Фонду комунального майна Чернігівської міської ради. Зокрема, запланованого продажу кількох об’єктів. Це кілька напівпідвалів, які пропонується реалізувати через електронний аукціон, та зал для занять дитячих спортивних секцій, приватизацію якого пропонується дозволити тренерському колективу шляхом викупу. Специфіка останнього приміщення така, що використання його з іншою метою малоймовірне, а ціна при викупі буде близькою до тої, яку бюджет отримав би й через аукціон, зазначили на засіданні Погоджувальної ради.
Питання №14 – дозвіл громадянам на приватизацію житла у частині будівлі (другому під’їзді) колишнього гуртожитку по вул. Гетьмана Полуботка, 120. Це частина будівлі, щодо якої завершився судовий процес і яка прийнята в комунальну власність у листопаді минулого року. Можливість реалізувати право на приватизацію свого житла одержать мешканці порядку 50 квартир.
Також на розгляд депутатів виноситься блок земельних питань. Чернігівський міський голова закликав депутатів ретельно вивчити їх в комісіях, при підготовці до сесії.
- Шукайте консенсус у комісіях. Якщо є питання спірні, чи треба виїзд, чи треба вивчення ще додаткове – ми будемо знімати ці питання до їх вивчення всіма депутатами. Нічого утаємничувати від депутатів не потрібно, - наголосив Владислав Атрошенко.
З усіма проектами рішень 6 сесії Чернігівської міської ради 8 скликання, підготовленими профільними структурними підрозділами міської ради, можна ознайомитися на її офіційному вебпорталі в розділі «Публічна інформація».
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Президентську відзнаку «Золоте серце» отримала волонтерка з Чернігівщини Оксана Тунік-Фриз 16:50
За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху відзнакою Президента України «Золоте серце» нагороджена Оксана Тунік-Фриз.
Головний фінансовий документ Чернігова: виконком схвалив проєкт бюджету на 2025 рік 16:18
Сьогодні, 6 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив пропозиції проєкту бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2025 рік.
Директору комунального підприємства повідомлено про підозру у незаконному видобуванні питних підземних вод 15:54
За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору одного з комунальних підприємств Прилуцького району у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення (питних підземних вод), вчинене службовою особою з використанням службового становища (ч. 3 ст. 240 КК України).
Спільна праця аудиторів та Прилуцької міської ради сприяє вдосконаленню процесу управління в громаді 15:31
Аудитори Чернігівщини провели державний фінансовий аудит бюджету Прилуцької міської територіальної громади за період з 01.07.2021 по 31.03.2024 та зафіксували низку чинників, що мали негативний вплив на ефективність роботи та призвели до упущених вигод і неефективних витрат на загальну суму понад 75 млн грн.
Бюджети Чернігівщини у листопаді 2024 року отримали 2,1 мільярди гривень податків 14:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.