Поліцейські ліквідували діяльність нарколабораторій та затримали учасників злочинного угруповання
Окрім виробництва психотропів, наркоділки займалися вирощуванням конопель. За результатами проведення 70 обшуків вилучили 40 кг психотропів, 1000 літрів різноманітних компонентів для їх виготовлення, 3 кг канабісу та зброю.
Упродовж року оперативники Департаменту стратегічних розслідувань, слідчі Головного слідчого управління Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора спільно з карним розшуком поліції в Чернігівській області документували діяльність членів угруповання з Чернігівщини. Аби вийти на організатора, розпочали відпрацьовувати «закладників» та «кур’єрів».
Згодом вийшли на тих, хто постачав цим особам наркотичні засоби та психотропні речовини, а потім і безпосередньо на самого лідера угруповання – 34-річного мешканця Чернігова. Він організував виробництва психотропів, вирощування конопель та розгалужену мережу збуту наркотиків на території Чернігова та області.
До складу угруповання входили 10 мешканців області від 27-ми до 57-ми років. Кожний відповідав за певну ділянку роботи – контроль за учасниками угруповання, виробництво та збут наркотиків, підшукування «закладників» та «кур’єрів», формування так званої клієнтської бази, постачання компонентів для виготовлення психотропів.
З метою налагодження функціонування лабораторій, організатор залучив особу зі знаннями в області хімії. Саме вона відповідала за технологічний процес виробництва психотропних засобів «амфетамін» та «альфа-pvp». Лабораторії знаходилися на території двох приватних будинків у різних населених пунктах.
Крім того, поліцейські встановили, що окрім виробництв психотропів організатор налагодив вирощування конопель. Плантації знаходилися у с. Якубівка. За цей напрям діяльності відповідала довірена особа лідера угруповання. Доглядали за рослинами та готували їх до збуту спеціально найняті для цього люди, як правило без постійного місця проживання та ті, що ведуть асоціальний спосіб життя.
«Товар» організатор продавав великими гуртовими партіями та уроздріб через своїх довірених осіб. Ті, своєю чергою, розподіляли його між «закладниками» та «кур’єрами» для подальшого збуту мешканцям області. Також «клієнти» моли змогу отримати психотропи та наркотики поштою.
Лише продовж тижня правоохоронці задокументували факти збуту психотропів на суму понад 100 000 гривень.
25 листопада поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу ДСР, КОРД та полку поліції особливого призначення та карного розшуку затримали лідера та двох учасників групи. Під час затримання лідер угруповання намагався втекти від правоохоронців.
Одночасно із затриманням розпочалося проведення 70 обшуків за місцями розміщення нарколабораторій проживання та реєстрації фігурантів та в автотранспорту, якими останні користуються.
За результатами проведення спецоперації вилучили 40 кг психотропних речовин, понад 3 кг канабісу, 1000 літрів з різноманітними компонентами для виготовлення психотропів, лабораторне устаткування, «чорнові» записи, зброю та набої.
Документування діяльності злочинного угруповання проводилося у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.
Наразі затриманим повідомлено про підозри, вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів. Після проведення низки процесуальних заходів буде вирішуватися питання і про повідомлення підозр іншим членам злочинного угруповання.
За скоєне зловмисникам може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України
Останні новини Чернігівщини
8 листопада: цей день в Україні і світі 08:54
ДЕНЬ 989 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 989 RUSSIAN AGRESSION
10 громад із Чернігівської області розпочинають роботу над стратегіями розвитку 14:08
Сформулювати бачення майбутнього та розробити стратегію розвитку допоможуть громадам із трьох прикордонних областей експерти ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень».
Розмінування Чернігівщини триває: майже 40 тис. га сільгоспугідь очищено від вибухонебезпечних предметів 09:46
Через війну потенційне забруднення вибухонебезпечними предметами Чернігівської області перевищує 350 тисяч га. Із них близько 300 тисяч (а це землі загального призначення, сільгоспугіддя, ліси та водойми) потребують обстеження та розмінування.
Olympic Dreams: третій японський кемп олімпійського резерву України 09:31
В рамках міжнародного проєкту спортивних таборів Olympic Dreams юні українські дзюдоїсти з Бучі, Гостомеля, Ірпеня та Чернігова майже місяць тренувались у найкращих майстрів дзюдо в Японії.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:24
Протягом минулої доби зареєстровано 3 пожежі.