Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 19:28:45

"Мандри у військо" київських студентів

10.10.2012   14:59

Оглянути зразки стрілецької зброї, водолазне спорядження, військову їдальню, музей та казарми, історичні місця Чернігова отримали нагоду 110 студентів Київського технікуму готельного господарства під час військово-практичних занять з предмету "Захист Вітчизни" в рамках проекту "Мандри у військо".

Ідея проекту "Мандри у військо" належить викладачу предмету "Захист Вітчизни" Київського технікуму готельного господарства Олександру Городецькому. Він не тільки є ініціатором проекту, а й активно впроваджує його в життя.
 
Стартував проект шість років тому. Тоді Олександр Степанович побував зі студентами в гостях у військовослужбовців 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту. З цього часу "мандри" стали традиційними. Студенти дізнались про службу прикордонників Чернігівського загону, роботу працівників Державного підприємства Міністерства оборони України "Конотопський авіаремонтний завод "АВІАКОН", оглянули історичні місця та відвідали музеї в Батурині й Крутах.
 
Неабияк студентам запам'ятався візит до 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що на Житомирщині.
 
Нині, в рамках проекту і програми патріотичного виховання молоді, студенти в черговий раз завітали до Чернігова.
 - Ми вже п'ятий раз проводимо знайомство дітей із умовами служби в 8-му навчальному центрі, - говорить викладач технікуму готельного господарства Олександр Городецький. - Традицію відвідування військових частин ми розпочали саме тут. Звичайно, дітям дуже цікаво дізнатися, як працюють водолази, будуються залізниці, проходить служба і дозвілля солдатів тощо.
 
Знайомство молоді з Черніговом розпочалось з Меморіалу Слави на Болдиній горі. Тут вони поклали квіти і вінки біля Вічного вогню на Могилі Невідомого солдата.
 
У супроводі заступника Чернігівського обласного військового комісаріату підполковника Олександра Лапи та старшого офіцера відділу виховної роботи 8-го навчального центру ДССТ майора Олексія Миронова студенти побували у Свято-Троїцькому кафедральному соборі, який був збудований на кошти гетьмана України Івана Мазепи, в Антонієвих печерах Троїцько-Іллінського монастиря - одному з найцікавіших пам'ятників часів Київської Русі в Чернігові, історія яких починається з другої половини XI ст., древньому Дитинці, Валу - фортеці козацького періоду.

  Перебуваючи в гостях у навчальному центрі, юнаки та дівчата побували у військовій їдальні, де їх пригостили солдатським обідом, казармах та навчальних класах, познайомились з повсякденним життям солдатів. А в музеї центру дізнались багато цікавого про історію залізничних військ, будівництво залізниць, героїв Великої Вітчизняної війни, а також оглянули експонати.
  
З непідробним інтересом молодь подивилась показовий виступ військового оркестру навчального центру, який по праву вважається одним з кращих в Чернігові. Також діти оглянули зразки озброєння і водолазного спорядження, у тому числі зимового, вага якого - 84 кілограми.
 
На завершення візиту студенти сфотографувались з військовими на згадку. З собою до Києва вони повезли численні позитивні враження, нові знання і гарний настрій.
- Такі заходи вкрай необхідні й дуже корисні. Діти цікавляться військовою службою, засипають запитаннями, одночасно роблять для себе певні висновки. У них формується позитивне ставлення до військової служби. Адже багато з них у найближчому майбутньому служитимуть у Збройних Силах України. Щоб виховати з підлітка у наш час справжнього патріота одних теоретичних занять малувато. Необхідно щоб він пізнавав історичне минуле, службу в армії не з книг, а на власні очі. Саме це і є головним у проекті "Мандри у військо", - підсумував візит до Чернігівського гарнізону викладач предмету "Захист Вітчизни" Олександр Городецький.
  
Слід додати, що 16 жовтня в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України ці студенти складатимуть "Клятву Захисника Вітчизни". Можливо в ту мить їм пригадаються і чернігівські "Мандри у військо".
 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини