Двоє осіб обвинувачуються прокуратурою у заволодінні бюджетними коштами на суму понад півмільйона гривень
Чернігівською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох осіб за підроблення офіційних документів та заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 358, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).
За даними слідства, директор приватної будівельної організації заволодів бюджетними коштами, що були виділені на капітальний ремонт дошкільного навчального закладу, розташованого у місті Мена. До офіційних документів він вніс завідомо неправдиві відомості щодо обсягів та вартості виконаних будівельних робіт.
У подальшому, спеціаліст, який здійснював технічний нагляд за будівництвом, засвідчив акт виконаних робіт своїм підписом та печаткою.
В результаті таких дій на рахунок товариства перераховано бюджетні кошти в якості оплати за виконані роботи, вартість яких, згідно висновку судової економічної експертизи, була завищена на понад півмільйона гривень.
З метою відшкодування завданих місцевому бюджету збитків у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов.
Довідково: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Британські партнери передали 9 генераторів для прийомних родин та дитячого будинку сімейного типу Чернігівщини 16:58
Дев’ять генераторів різної потужності поїхали сьогодні до родин із Менської, Сосницької, Корюківської, Понорницької, Семенівської та Киїнської громад.
Платники Чернігівщини сплатили у січні 2026 року 2,2 млрд гривень податків та 1,2 млрд гривень єдиного внеску 16:56
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Нічна атака дронами на Чернігівщину: загиблий і поранені, десятки вибухів за добу 12:23
Уночі агресор вдарив по Новгороду-Сіверському «геранями».
На вул. Оборонців Чернігова частково обмежать рух транспорту 11:36
З 09:00 10 лютого 2026 року до 13:00 13 лютого 2026 року у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вул. Оборонців Чернігова поблизу перехрестя з вул. Гетьмана Полуботка буде перекрито одну смугу руху в напрямку від «П’яти кутів» до вул. Шевченка.
Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника 10:51
Поліцейські відділення № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до пограбування 73-річної пенсіонерки в селищі Козелець Чернігівського району. За фактом грабежу поліція розслідує кримінальне провадження.