Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 03:23:58

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини

21.09.2020   14:34Агенцiя

21 вересня - День міста Чернігова та 77-а річниця вигнання нацистських окупантів з нашого міста. Цей день назавжди увійшов у його історію як уособлення вдячної пам’яті про подвиг воїнів-визволителів, які ціною власного життя забезпечили майбутнім поколінням можливість вільно жити у рідному місті.

Вшанування пам'яті про наших земляків розпочалося сьогодні зранку у сквері ім. М.Попудренка церемонією покладання квітів до братської могили 24 солдат, загиблих при визволенні Чернігова.

Урочистості відбулися за участю керівництва міста та області, народних депутатів України, військовослужбовців, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, організацій ветеранів, установ та підприємств міста, громадських організацій та гостей міста. Присутні Хвилиною Мовчання вшанували пам’ять полеглих захисників.

Від імені керівництва міста та області покладання квітів здійснили і до Вічного Вогню на Меморіалі Слави, могил Миколи Попудренка та Василя Капранова, до меморіальних стел загиблим учасникам антитерористичної операції та Героям Небесної Сотні.

Наразі у Чернігові проживає 90 учасників бойових дій 1941-1945 pоків (для порівняння: у 2019 р. в живих було 180 учасників бойових дій) та ще 4 партизани. Загалом на фронтах Другої світової війни загинуло біля 135 тисяч жителів області.

За період окупації вивезено до Німеччини 7 тисяч жителів Чернігова (зі всієї області - понад 40 тисяч мирних жителів). Під час війни у Чернігові були знищені практично всі промислові підприємства, школи, театри, лікарні, архітектурні пам’ятки і майже 70% житлового фонду. Населення міста Чернігова: 1939 рік – 68,8 тис. чол.; кінець 1941 року - біля 30 тис. чол.; жовтень 1943 - лише 11 тис. чол.

Лише завдяки титанічним зусиллям чернігівців, місто відбудувалося за кілька років: з’явилися нові квартали, відродилися й запрацювали нові підприємства. У перші роки після вигнання нацистів напівзруйнований Чернігів відбудовували жінки, студенти та школярі, поки їхні чоловіки та батьки перебували на фронті. Багато з них освоювали професії мулярів, штукатурів, теслярів, малярів. У лютому 1944 року міська влада визначила 44 об’єкти першочергової відбудови: електростанцію, ТЕЦ, водонасосну станцію, водогін, фабрику первинної обробки вовни, кінотеатр ім.Щорса, адміністративні та житлові будинки.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.

У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25

14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».

ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20

У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).