П'ять туристичних магнітів Чернігівщини презентували журналістам Східних областей
4 вересня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулася зустріч першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного з журналістами Донецької, Луганської та Запорізької областей.

У зустрічі взяли участь директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Оксана Стельмах, заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Павло Веселов та директор обласного художнього музею ім. Галагана Юрій Ткач.
Мета прес-туру, який відбувся у рамках проекту “Сучасні регіональні медіа – запорука якості у медіакомпетентній демократичній Україні”, ознайомити представників ЗМІ східних областей та їх читацької аудиторії з успіхами та здобутками впровадження реформ та культурно-історичним і туристичним потенціалом Чернігівщини.
Організатором заходу виступила громадська організація «Центр міжнародної безпеки»
Віталій Загайний зазначив, що на сьогодні Чернігівщина має досить потужний потенціал у частині економічного та туристичного розвитку. В області завершується формування первинного рівня влади, в облдержадміністрації з’являються нові ініціативи та реформи щодо рекреаційного розвитку, багато нових туристичних локацій вже доступні туристам. Розробляються нові проєкти, які можуть стати "точкою росту" як для окремих населених пунктів регіону, так і всієї області. Унікальні туристичні маршрути та об'єкти можуть зацікавити не тільки жителів регіону чи інших областей, а й іноземних гостей.
- Одним із пріоритетних завдань Чернігівська ОДА для себе визначила залучення приватних інвестицій в сферу туризму. В області є позитивні приклади, коли приватний бізнес та меценати інвестують кошти в розвиток туристичних об'єктів. Наприклад, проєкт відновлення природного ландшафту в Парку природи «Беремицьке» з метою зберегти його від розорювання, - наголосив Віталій Загайний. Він також розповів, що обласна державна адміністрація працює над розробкою і затвердженням Стратегії розвитку на 2021-2027 роки, одним з напрямків якої є розвиток туризму та індустрії гостинності. Ще одним ключовим завданням є розбудова якісного транспортного сполучення, яке дасть змогу активніше на комфортніше користуватися історико-культурною та рекреаційно-туристичною базою регіону.
Туристичний потенціал області презентував заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Павло Веселов. За його словами, Чернігівщина займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам’яток культурної спадщини. Їх налічуються близько 9 тис, з них майже 2 тис – національного значення.
- За ініціативою Президента України в цьому році започатковано проєкт «Туристичні магніти України», що передбачає визначення в кожній області по три-п’ять найбільш привабливих з погляду туризму об’єктів історико-культурного та природного значення. В Чернігівській області до переліку увійшли такі пам'ятки: Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Парк природи «Беремицьке» та Міжрічинський регіональний ландшафтний парк, Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» та Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім». Наразі триває розвиток та розбудова цих магнітів в напрямку покращення матеріально-технічної бази, інфраструктури та промоції, - наголосив Павло Веселов, доповнивши свою розповідь відеороликами про ці об’єкти.
Журналісти у формі діалогу поспілкувалися з заступником голови облдержадміністрації, поставили питання.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.