Енергоефективність та перспективи впровадження енергетичного менеджменту обговорили в Чернігівській ОДА
14 серпня перший заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Загайний провів робочу нараду з питань реалізації та подальших перспектив програми стимулювання населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів Чернігівщини до запровадження енергоефективних заходів.

– Впродовж 2018-2020 року за програмою «теплих кредитів» з обласного бюджету компенсовано 1769 кредитів на суму майже 2,5 млн грн. У 2020 році з обласного бюджету на програму виділено 984,0 тисячі гривень, з яких на сьогодні використано 100%, – повідомив начальник управління енергетики, житлово-комунального господарства та благоустрою, заступник директора Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Геннадій Луценко.
Він також розповів про результати програми, яка наразі реалізується в області та зауважив на доцільності прийняття подібної програми на наступні 2021 – 2023 роки.
Станом на 1 серпня за весь термін дії програми банківськими установами області видано 1816 «теплих» кредитів на загальну суму 96,1 млн грн, з них: для потреб фізичних осіб - 1714 кредитів, для ОСББ -102 кредити. Їх переважно використовували для придбання металопластикових конструкцій, матеріалів для утеплення осель та обладнання для модернізації систем опалення.
Найбільший попит на «теплі кредити» в місті Чернігів та районі, всього видано 685 кредитів, в середньому 228 кредитів щорічно. Середня вартість одного кредиту - 32,7 тис грн. Крім того, в п’ятірці лідерів за кількістю виданих кредитів на впровадження енергоефективних заходів є міста Ніжин, Бахмач, Прилуки, Ріпки та селище Срібне.
Програмою, що діє в області, передбачено відшкодування коштом обласного бюджету, 10% відсотків річних «теплих» кредитів для фізичних та юридичних осіб на впровадження енергоощадних технологій.
Відшкодування відсотків передбачається за кредитами, залученими на термін: для населення – не більше 3-х років, для ОСББ та ЖБК – не більше 10 років. За цією програмою на Чернігівщині працюють АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та АТ КБ «ПриватБанк».
– Сьогодні ми маємо говорити про модернізацію чинної програми та стимулювання громад Чернігівщини у співпраці та фінансовій підтримці існуючих в них ОСББ. Це дозволить перенаправити заощаджені кошти держави на не менш важливі питання в інших галузях економіки регіону, – наголосив Віталій Загайний.
Завідувач сектору енергоефективності Департаменту ЕТЗ та ЖЕГ Чернігівської ОДА Сергій Гайовий розповів про ідею впровадження в області системи енергетичного менеджменту, згідно з якою в закладах та установах області будуть залучені фахівці з цього напрямку. Мета їх діяльності – проведення щоденного моніторингу споживання енергоресурсів, реагування на нестандартне відхилення від норм та подальше впровадження енергозберігаючих програм та технологій в установах, де вони працюють. Координацію їх роботи планують здійснювати в онлайн режимі через соцмережі.
Підсумовуючи Віталій Загайний звернув увагу присутніх на тому, що підвищення енергоефективності регіону – це дійсно крок до забезпечення енергетичної незалежності всіє країни. Проте, підходити до розв'язання даного питання необхідно в об’єднанні зусиль влади, бізнесу та громадян. А для цього важливо формувати у населення нову культуру енергоспоживання, яка буде заснована на ощадливому природокористуванні та свідомому виборі енергоощадних технологій.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).