Енергоефективність та перспективи впровадження енергетичного менеджменту обговорили в Чернігівській ОДА
14 серпня перший заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Загайний провів робочу нараду з питань реалізації та подальших перспектив програми стимулювання населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів Чернігівщини до запровадження енергоефективних заходів.

– Впродовж 2018-2020 року за програмою «теплих кредитів» з обласного бюджету компенсовано 1769 кредитів на суму майже 2,5 млн грн. У 2020 році з обласного бюджету на програму виділено 984,0 тисячі гривень, з яких на сьогодні використано 100%, – повідомив начальник управління енергетики, житлово-комунального господарства та благоустрою, заступник директора Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Геннадій Луценко.
Він також розповів про результати програми, яка наразі реалізується в області та зауважив на доцільності прийняття подібної програми на наступні 2021 – 2023 роки.
Станом на 1 серпня за весь термін дії програми банківськими установами області видано 1816 «теплих» кредитів на загальну суму 96,1 млн грн, з них: для потреб фізичних осіб - 1714 кредитів, для ОСББ -102 кредити. Їх переважно використовували для придбання металопластикових конструкцій, матеріалів для утеплення осель та обладнання для модернізації систем опалення.
Найбільший попит на «теплі кредити» в місті Чернігів та районі, всього видано 685 кредитів, в середньому 228 кредитів щорічно. Середня вартість одного кредиту - 32,7 тис грн. Крім того, в п’ятірці лідерів за кількістю виданих кредитів на впровадження енергоефективних заходів є міста Ніжин, Бахмач, Прилуки, Ріпки та селище Срібне.
Програмою, що діє в області, передбачено відшкодування коштом обласного бюджету, 10% відсотків річних «теплих» кредитів для фізичних та юридичних осіб на впровадження енергоощадних технологій.
Відшкодування відсотків передбачається за кредитами, залученими на термін: для населення – не більше 3-х років, для ОСББ та ЖБК – не більше 10 років. За цією програмою на Чернігівщині працюють АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та АТ КБ «ПриватБанк».
– Сьогодні ми маємо говорити про модернізацію чинної програми та стимулювання громад Чернігівщини у співпраці та фінансовій підтримці існуючих в них ОСББ. Це дозволить перенаправити заощаджені кошти держави на не менш важливі питання в інших галузях економіки регіону, – наголосив Віталій Загайний.
Завідувач сектору енергоефективності Департаменту ЕТЗ та ЖЕГ Чернігівської ОДА Сергій Гайовий розповів про ідею впровадження в області системи енергетичного менеджменту, згідно з якою в закладах та установах області будуть залучені фахівці з цього напрямку. Мета їх діяльності – проведення щоденного моніторингу споживання енергоресурсів, реагування на нестандартне відхилення від норм та подальше впровадження енергозберігаючих програм та технологій в установах, де вони працюють. Координацію їх роботи планують здійснювати в онлайн режимі через соцмережі.
Підсумовуючи Віталій Загайний звернув увагу присутніх на тому, що підвищення енергоефективності регіону – це дійсно крок до забезпечення енергетичної незалежності всіє країни. Проте, підходити до розв'язання даного питання необхідно в об’єднанні зусиль влади, бізнесу та громадян. А для цього важливо формувати у населення нову культуру енергоспоживання, яка буде заснована на ощадливому природокористуванні та свідомому виборі енергоощадних технологій.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.