У Чернігові урочисто відкрили меморіальну дошку засновнику міського руху ветеранів Афганістану Василю Шевчуку
У Чернігові 22 червня на фасаді житлового будинку №29 на вулиці Івана Мазепи урочисто відкрили меморіальну дошку Василеві Шевчуку - засновнику міського ветеранського руху воїнів Афганістану, громадському діячеві, письменнику, краєзнавцю, ветерану Другої світової війни, який усе життя був професійним військовим.

Біля дому, в якому він проживав, зібралися чернігівці та почесні гості, щоб вшанувати його пам'ять.
На урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки завітали і чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та голова Чернігівського обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану Олександр Соколов.
- Дуже добре, що всі ви, хто входить у Спілку ветеранів Афганістану, тримаєтеся разом. Дуже правильно, коли ми увіковічуємо пам'ять про людей, які жили поряд з нами, які є цікавими особистостями. Можливо, колись якась дитина тут пройде, подивиться, що написано на цій дошці, задасть питання про Афганську та Другу світову війну. Прекрасно, що ми разом сьогодні згадали життєвий подвиг Василя Івановича Шевчука, який побував на війні, народив сина, який, на жаль, дуже рано загинув, і взагалі зробив дуже багато гарних справ для України і Чернігова зокрема, - сказав міський голова.
Присутні також розповідали, що ім'я Василя Шевчука для багатьох стало символом незламності духу, зразком патріотизму й мужності, відданості своїй меті й порядності, а ще – душевної доброти. Все його життя – це боротьба. Він пройшов крізь багато випробувань: страшний голод у 1933-му, горнило Другої світової війни, тяжкі повоєнні роки та постійні переїзди з одного місця на інше. А потім – втрату єдиного сина Володимира, який загинув на війні в Афганістані.
Тоді Василь Іванович знайшов в собі сили і об’єднав навколо себе двадцятирічних воїнів, які повернулися з Афганістану, та створив у Чернігові один із перших «афганських» клубів, згодом перетворивши його в могутню й дружню Чернігівську міську Спілку ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Він став не просто старшим товаришем, наставником, а й справжнім батьком. Багато добрих справ було зроблено очолюваною ним організацією: увічнення пам'яті загиблих воїнів у назвах вулиць й меморіальних дошках, встановлення пам’ятника уродженцям Чернігівщини загиблим в Афганістані.
Василь Шевчук народився 27 серпня 1926 року у с.Збараж Козятинського району Вінницької області. Помер - 14 жовтня 2016 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, в День захисника України, на 91 році життя. Похований на міському кладовищі поруч із сином та дружиною Ніною Юхимівною.
За бойові заслуги Василь Шевчук нагороджений орденами «Слави ІІІ-го ступеня», «Вітчизняної війни ІІ-го ступеня», має безліч заслужених медалей, серед яких - «За взяття Кенігсберга» і «За бойові заслуги».
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).