Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 17:40:55

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся з представниками фермерських господарств області

18.05.2020   10:07Агенцiя

Ініціював зустріч депутат обласної ради Іван Якуб. У заході взяли участь керівники податкової служби, Держгеокадастру в області, Чернігівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерів.

– Для Чернігівщини фермерство є потужним напрямком. В області діє 1068 фермерських господарств. З них 13 створено в 2020 році. Посівна площа фермерських господарств під урожай 2019 року склала 135 тисяч гектарів, або 12% площі посіву всіх сільськогосподарських підприємств області, – зазначив голова ОДА.

Від усієї виробленої валової сільськогосподарської продукції частка фермерів складає 11,6%. Зокрема, фермерськими господарствами вироблено: зерна – 10% від обсягів виробництва всіх сільськогосподарських підприємств області, цукрових буряків – 32% від загального обсягу, соняшнику – 14%, каптоплі – 39%, плодів і ягід – 37%.

– Але є, звісно, проблемні моменти, обговорити які ми і зібралися, – каже Андрій Прокопенко. – Один з таких – блокування податкових накладних.

У грудні минулого року Кабмін схвалив Постанову №1165, якою затверджено новий Порядок зупинення реєстрації податкової звітності. Порядок почав діяти з 1 лютого 2020 року. Мета цього – більш ефективний механізм боротьби із зловживаннями. Для упередження формування фіктивного податкового кредиту внесені зміни до критеріїв, за якими проводиться автоматизований моніторинг. Усі підприємства України знаходяться у рівних умовах. При фіксації певних відхилень система автоматично блокує накладні.

Проте нововведення створило проблеми для фермерів. Серед найчастіших причин блокування податкових по фермерським господарствам – мала чисельність штатних працівників і відносно великі обороти підприємств.

Блокування фінансової звітності перешкоджає стабільній роботі фермерських господарств, адже у фермерів немає повноцінних бухгалтерських служб. Відповідно, вирішення спірних питань з податковою займає у фермерів час, якого зовсім немає в період весняно-польових робіт.

У свою чергу, податкова запевнила, що докладає всіх зусиль, щоб максимально спростити цей процес. За два з половиною місяці податковою комісією розглянуто 246 справ, по яким було прийнято 90% позитивних рішень.

Чернігівські податківці спрямували до головного офісу пропозиції для доопрацювання системи. Найближчим часом можна очікувати перегляду алгоритму роботи.

– Крім того, у форматі запитання-відповіді пройшлися по земельним питанням. Також обговорили реалізацію програми підтримки сільгоспвиробників на державному та обласному рівнях, – зауважив очільник області.

На Чернігівщині діє «Програма фінансової підтримки органічного виробництва в Чернігівській області», якою передбачено надання компенсації витрат сільгосптоваровиробників на проведення сертифікації виробництва органічної продукції.

У 2020 році у Державному бюджеті на підтримку сільського господарства закладено 4 мільярда гривень. Держпідтримка повністю збережена і після прийняття змін до бюджету в квітні. Кошти будуть розподілені наступним чином:

– фінансова підтримка фермерських господарств – 185 мільйонів гривень;

– надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 215 мільйонів гривень;

– часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 1 мільярд гривень;

– фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 1,2 мільярда гривень;

– фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства – 400 мільйонів гривень;

– державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції – 1 мільярд гривень.

– У 2019 році фермери області отримали з державного бюджету підтримки лише на 13,8 мільйона гривень. Тож цього року цей показник треба значно покращити, – зазначив Андрій Прокопенко.

Голова ОДА подякував фермерам за відверту розмову та конструктивний діалог. Також він запропонував змінити формат спілкування і зустрічатися безпосередньо у фермерських господарствах.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.