Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 13:03:44

На Чернігівщині працюють над розвитком дорадчої служби для виробників у сільській місцевості

24.04.2020   14:20Агенцiя

23 квітня у Чернігові в Інституті сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН відбулася нарада щодо стану та перспектив розвитку сільськогосподарського дорадництва у Чернігівській області.

До обговорення долучився заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко.

- Сільськогосподарське дорадництво - це свого роду інструмент, що допомагає фермеру зробити своє господарство конкурентоспроможним та прибутковішим. Для звичайного селянина — це можливість вийти на новий рівень і започаткувати власну, навіть унікальну справу, але з порадами від кваліфікованих фахівців. А разом усе це забезпечить успішність аграрного сектору та розвиток сільської місцевості, - зазначив заступник голови ОДА.

На Чернігівщині в даній сфері працюють дві організації - Чернігівська сільськогосподарська дорадча служба, створена на базі ІСМАВ (з 2018 року), та Центр сприяння розвитку громад (з 2019-го). Обидві внесені до відповідного Реєстру та мають сертифікати на право надання дорадчих послуг. Засади їхньої діяльності визначає Закон України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність».

На державному рівні передбачена підтримка таких служб: компенсація з держбюджету 90% від вартості наданих послуг фермерському господарству, але не більше 10 тисяч гривень. Так, у 2018 році Чернігівській сільськогосподарській дорадчій службі компенсовано близько 60 тисяч гривень за надані консультаційні послуги фермерським господарствам області.

Слід зазначити, що кожного року дорадчими послугами на Чернігівщині користуються фермерські господарства. Затребувані теми - застосування сучасних технологій  господарювання,  бухгалтерський облік та звітність, врегулювання земельних питань, маркетинг тощо. Щоб розширити коло суб’єктів - отримувачів дорадчих послуг, після завершення карантину додатково буде проведено інформаційну кампанію на місцях щодо діючих програм підтримки сільського господарства.

На сьогодні Департамент розвитку економіки та сільського господарства ОДА працює над розробкою місцевої програми підтримки сільськогосподарського дорадництва, проєкт якої наданий науковцям ІСМАВ для внесення пропозицій.

Принагідно Олександр Савченко ознайомився з роботою Інституту, оглянувши його лабораторії та приміщення, де зберігається національна колекція корисних ґрунтових мікроорганізмів.

Довідково. Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН - провідна станова у галузі досліджень, розробки, розвитку та впровадження високоефективних біологічних засобів для сільського господарства.

Інститут є головною установою Секції науково-інноваційного розвитку АПК Чернігівської області Північного міжрегіонального наукового центру НААН. Тут розроблена і з успіхом впроваджується у виробництво низка засобів біологізації аграрних технологій. Сьогодні Інститут співпрацює з науковими установами, виробничими та комерційними організаціями України, Німеччини, Китайської Народної Республіки, Республіки Білорусь, країн Прибалтики та Узбекистану.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини