Укравтодорівці відмовились прибрати з 1,5-мільярдного тендеру заточку в ТД, яку вже неодноразово оскаржували в АМКУ
Служба автодоріг у Чернігівській області відмовилась виправляти дискримінаційну заточку у тендерній документації на ремонт дороги Р-67 Чернігів-Пирятин, очікуваною вартістю 1,52 млрд гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

7 квітня чернігівська Служба автодоріг оголосила тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Р-67 Чернігів — Ніжин — Прилуки — Пирятин, на цей ремонт замовник планує витратити понад півтора мільярди гривень. За ці гроші підрядник має відремонтувати 12 ділянок дороги у Чернігівській області загальною протяжністю понад 74 кілометри.
У тендерну документацію замовник вписав тендерну заточку, яка вимагає від учасника мати 100% досвіду по основним видам робіт у контрактах виконаних на 85% за останні 3 роки.
У розділі «вимоги про усунення порушення» у системі «Прозоро» дві компанії, які виявили бажання прийняти участь у закупівлі повідомили про дискримінаційні вимоги прописані замовником. Зокрема, можливий учасник вимагав прибрати з тендерної документації вимогу щодо того, що аналогічні договори мають бути виконані лише протягом останніх 3-х років, що звужує коло потенційних учасників. Адже ті фірми, що мають позитивні відгуки та досвід виконання великих проектів в будівництві доріг, але договори виконувались до 7 квітня 2017 року незаконно позбавлені права брати участь у закупівлі. На думку скаржника це необгрунтовано звужує конкуренцію та коло можливих учасників закупівлі.
Уповноважена особа від Служби автодоріг у Чернігівській області повідомила про відмову виконувати вищезазначену скаргу, обгрунтувавши це тим, що відповідно до законодавства тендерна документація може містити інформацію, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Саме цю вимогу Укравтодору Антимонопольний комітет України вже неодноразово визнавав дискримінаціною, і змушував змовника прибрати вимоги у такій редакції. Відповідний досвід, який у цьому тендері прописав чернігівський САД, в країні має лише кілька компаній, які займають перші місця у списку фаворитів серед підрядників Укравтодору. Саме ці компанії входять до картелю фаворитів Укравтодору, який імітуючи конкуренцію забирає найбільш прибуткові підряди Служб автодоріг в Україні. В результаті, більше сотні великих підприємств у тому числі закордонних, не зможуть взяти участь у цих торгах.
Нагадаємо, через дискримінаційну вимогу Укравтодору на торги не потрапляють навіть міжнародні корпорації з десятирічним досвідом виконання робіт.
http://nashigroshi.org/2020/04/17/ukravtodorivtsi-vidmovylys-prybraty-z-1-5-mil-iardnoho-tenderu-zatochku-v-td-iaku-vzhe-neodnorazovo-oskarzhuvaly-v-amku/
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.