Поліція застерігає: шахраї відновили "обмін грошей". Забирають справжні, дають сувернірні
Як тільки в державі якісь негаразди, одразу виникають чутки про грошову реформу. От тільки звучить ця інформація виключно з уст шахраїв усіх мастей. Бо насправді держава таку реформу і не проводить, і не планує.

Схема стара як світ, і розрахована на пенсіонерів, що за своє життя пережили кілька грошових реформ. Під час кожної з них люди втрачали значну частину своїх грошей. Спогади про це у них досі болісні, а вислів «грошова реформа» вселяє страх. Зловмисники про те знають, тому активно експлуатують саме цю тему.
До самотньої пенсіонерки з’являється охайно одягнений чоловік чи жінка і впевненим голосом, дивлячись в очі, починає розповідати про грошову реформу. Самозванці представляються соцпрацівниками, поштарями чи працівниками банків — тими, кому літні люди схильні довіряти більше. Зараз, під час загальнодержавного карантину, легенда така: от, мовляв, під цей шумок поміняють в країні старі гроші на нові, а ви не встигнете й втратите усі заощадження, як тоді, у 1991-му.
Під час розмови «благодійник», якого бабуся вперше в житті бачить, вже тримає в руці пачку новеньких п’ятисоток. Як тільки господиня починає хоч трохи вагатися, непроханий гість зауважує, що на всіх «нових» грошей не вистачить. Зазвичай цей додатковий аргумент спрацьовує. Старенька виносить із схованки відкладені на смерть кільканадцять тисяч, віддає гостеві, і той швидко йде. Тільки після цього, перераховуючи отримані при обміні купюри, жінка звертає увагу на слово «сувенір» на кожній п’ятисотці. Тут одразу заколе в серці, стрибне тиск, стривожена сусідка викличе поліцію… От тільки слід лиходія вже й простив.
Натомість поліція не втомлюється розповідати громадянам, що ніякої грошової реформи в Україні немає. Держава її не проводить і не планує. Про це ж торочать щоденно і соцпрацівники, і поштарі, і голови сільрад.
Схоже, що крига скресла, бо на Прилуччині пенсіонери вже не вірять шахраям. Там в одному з сіл до пенсіонерки прийшов черговий «міняйла» й почав страхати «реформою». Пані вже й витягла зі схованки свої гривні, але в останній момент зрозуміла свою помилку. Вона почала задавати шахраєві забагато питань. Той побачив, що «операція» зривається, і вихопив у жінки купюри. Господиня почала виривати назад свої заощадження. Частину таки відібрала, та зловмисник все ж утік з десятьма тисячами гривень. Потерпіла звернулася до поліції, правоохоронці відкрили провадження й розшукують пройдисвіта.
Поліція вкотре нагадує: в Україні не проводиться ніяка грошова реформа. Кожен незнайомець, який спробує забалакати з вами на цю тему — шахрай. Ні в якому разі не впускайте такого гостя у дім, натомість відразу ж наберіть номер «102» і розкажіть про нього поліцейським. А ще — зберігайте гроші у надійному місці та бережіть себе.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.