Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 13:36:21

У Прилуцькому, Ріпкинському та Козелецькому районах мають з’явитися 5 нових заказників

06.03.2020   12:32Агенцiя

Перспективи розвитку заповідної справи на Чернігівщині обговорила профільна робоча група на засіданні під керівництвом заступника голови Чернігівської ОДА Олександра Савченка.

Нині в області нараховується 669 територій та об’єктів природно-заповідного фонду, загальна площа яких перевищує 262 тисячі гектарів (а це майже 8% від площі всієї області).

Олександр Савченко зазначив, що зараз активізується робота з розширення заповідної мережі місцевого значення, аби забезпечити збереження біорізноманіття в регіоні.

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерини Сахневич, минулого року створені три нові об’єкти: два заказники місцевого значення — «Цикля» на Варвинщині (ботанічний, 49,6 гектара) та «Сосна» на Прилуччині (ландшафтний, 34,65 гектара), а також ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Мурав’ївський» у Новгород-Сіверському районі (більше тисячі гектарів).

На черговій сесії облради мають розглянути питання про створення ще п’яти нових заказників у Прилуцькому, Ріпкинському та Козелецькому районах, а також проєкт організації території парку «Міжрічинський» з оновленням зонування (заповідну зону парку збільшено із 3,4% до 7,4%).

Крім того, перспективними до заповідання визначені дві території, що є шляхами міграції диких птахів: «Коротченківські луки» (острів, утворений старим і новим руслом річки Десна, знаходиться на території Новгород-Сіверського району нашої області та Шосткинського Сумської) і «Долина річки Удай» (водно-болотні угіддя на територіях Чернігівської та Полтавської областей).

— Звичайно, маємо працювати над збільшенням площі природно-заповідного фонду. Проте, формуючи або створюючи нові об’єкти, потрібно привести до ладу наявні, а саме встановити межі та за потреби змінити статус у разі невідповідності існуючому, — зауважив заступник голови ОДА.

Санітарним станом заповідних об’єктів переймаються лісівники, адже природно-заповідний фонд займає 32% земель державних лісгоспів. Нагального вирішення потребують питання щодо території заповідних урочищ, які розташовані біля населених пунктів. Адже на їх територіях заборонена будь-яка діяльність, що порушує природні процеси, які відбуваються у природних комплексах, у тому числі видалення сухостійних та аварійних дерев. Виходом із такої ситуації профільні фахівці вважають зміну їх статусу відповідно до чинного законодавства. Для цього необхідно залучати науковців для розроблення наукового обґрунтування щодо доцільності таких змін на відповідних територіях.

У ході засідання учасники робочої групи заслухали інформацію про діяльність Ічнянського національного природного парку та регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський».

Принагідно Олександр Савченко закликав присутніх взяти участь у всеукраїнській акції «Відновлюємо ліси разом», що відбудеться наприкінці березня.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37

30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54

1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33

Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.