Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:30:55

Об'єднуємо зусилля задля збереження лісів Чернігівщини

08.02.2020   12:43Агенцiя

7 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів перше засідання обласного штабу з координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території області.

Організація штабу стала логічним продовженням рішень колегії ОДА, яка відбулася 30 січня.

– Ми зробили відкритий анонс і запросили до роботи всіх бажаючих – громадськість та активістів, щоб разом протидіяти нелегальним рубкам лісів та прихованим деревообробним пунктам. Лише у такій тісній та прозорій співпраці можна кардинально змінити ситуацію у сфері лісництва Чернігівщини, – зазначив Андрій Прокопенко.

Визначено три пріоритетні напрямки роботи штабу:
стовідсоткове забезпечення підключення до системи електронного обліку лісозаготівельних підприємств області;
протидія нелегальним рубкам, для цього відпрацьовується взаємодія правоохоронців, екоінспекції та громадськості;
виявлення незаконних деревообробних пунктів, притягнення правопорушників до відповідальності.

– Завдяки нашій чіткій позиції наразі бачимо значні позитивні зрушення в запровадженні електронного обліку деревини. КП «Чернігівоблагроліс» уже уклало договори на закупівлю обладнання та програмного забезпечення з ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» для 17 агролісгоспів. Закуплені прилади для біркування, 52 тисячі бірок, мобільні телефони, термопапір тощо. Провели навчання персоналу. Окрім Козелецького агролісгоспу, всі філії вже почали відпускати деревину в електронному вигляді. Через тиждень система запрацює на повну. Плануємо виїхати у районні лісництва, щоб побачити, як це працює, – зауважив голова ОДА.

Суттєву перепону для виведення заготівлі лісу в законодавче русло становлять безгосподарські ділянки, що раніше належали сільськогосподарським підприємствам. До прикладу, в Корюківському районі – 1860 гектарів, Козелецькому – 198, Срібнянському – 266, Чернігівському – 95, Бахмацькому – 1000 гектарів. Такі лісові масиви найбільше піддаються безконтрольним вирубкам. Щоб припинити незаконні вирубки, на сесію обласної ради буде винесено питання про передачу лісів з невизначеним статусом у комунальну власність.

– Будемо приймати обласну Програму охорони лісів та водних об`єктів Чернігівської області. Проєкт документу вже є. Доопрацюємо з урахуванням ідей та пропозицій від громадськості, депутатів та подамо на найближчу сесію обласної ради,  – повідомив Андрій Прокопенко. – Впевнений, що всі фракції підтримають це рішення задля збереження лісів.

За словами в.о. начальника Державної екоінспекції в області Валентини Дзюби, завдяки громадським активістам у 2019 році на території області виявлено 13 незаконних вирубок. Сума збитків склала близько 6 мільйонів гривень. Усі матеріали передані до правоохоронних органів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.