Фітосанітарна служба підбила підсумки роботи у 2019 році
На нараді, яку провів перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Сергій Коваленко, спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки підсумували зроблене у минулому році.

Зазначалося, що торік при вивезенні з області оглянуто 447,94 тис. тонн об'єктів регулювання, що становить 142% до показників попереднього року.
Фахівці наголошують, що спостерігається тенденція до зменшення кількості виданих карантинних сертифікатів – 44% до минулорічного показника. Це пов’язано із внесенням змін до законодавства, які дозволяють переміщення зернової групи об’єктів регулювання без проведення фітосанітарних процедур. В той же час на 21% зріс показник виданих фітосанітарних сертифікатів.
Відмовлено у видачі 71 фітосанітарного сертифікату у зв’язку із невідповідністю об’єктів регулювання фітосанітарним вимогам країн-імпортерів (це шкідники в живому стані, карантинні види бур’янів та бактеріальні хвороби) та 7 штук карантинних сертифікатів з причини виявлення шкідників у живому стані, кільцевої гнилі та стеблової нематоди в насіннєвій картоплі.
Протягом року проводились перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог чинного законодавства у сфері карантину і захисту рослин, у сфері насінництва та розсадництва.
Відповідно до плану здійснення фітосанітарного моніторингу обстежувались земельні угіддя та лісонасадження площею 200,4 тис. га на виявлення регульованих та інших шкідливих організмів. При цьому виявлено нові вогнища амброзії полинолистої у Ніжинському та Ічнянському районах, американського білого метелика у Чернігівському районі. У Корюківському, Чернігівському районах зафіксовані вогнища такого небезпечного карантинного організму, який відсутній в Україні, як бура гниль картоплі.
Здійснювалась ревізія карантинних вогнищ на виявлення американського білого метелика, золотистої картопляної нематоди, амброзії полинолистої, повитиці польової, бактеріального в’янення кукурудзи та пасма льону. Вдалося зафіксувати відсутність у старих вогнищах золотистої картопляної нематоди, бактеріального в’янення кукурудзи та пасма льону. У карантинних вогнищах були проведені агротехнічні, механічні та хімічні заходи боротьби.
На сьогодні в області загальна площа зараження становить 3168,1289 га.
Впродовж 2019 року спеціалістами відділу фітосанітарних заходів на кордоні проінспектовано при розмитненні у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні 1147 вагонів, 12157 автомашин та 571 контейнер.
В загальному обсязі імпорту основну частину становить продовольча та насіннєва картопля – 55,5%, тютюнова сировина –14,7%, торф – 13,5%, борошно та крупи зернових культур – 6,2%, імпортні фрукти – 3,8%.
Протягом минулого року складено і надіслано країнам-експортерам 15 нотифікаційних повідомлень за фактом порушення міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів,
Під час підсумкової наради проаналізована діяльність відділів прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків, контролю за обігом засобів захисту рослин та у сфері насінництва та розсадництва. Також учасники зібрання визначили основні напрямки роботи на нинішній рік.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.