Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:11:35

Поліція за три місяці винесла 70 заборонних приписів домашнім кривдникам

19.12.2019   08:10Агенцiя

З другої половини вересня 2019 року в Чернігові цілодобово працює мобільна група з реагування на факти домашнього насильства.

Заборонний терміновий припис виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи. Його мета – негайно припинити домашнє насильство та не допустити його продовження чи повторного вчинення.

Заборонні приписи обмежують порушника у певних правах. Наприклад, йому можуть заборонити перебувати в одному приміщенні з жертвою домашнього насильства, наближатися до потерпілих, телефонувати їм тощо. І той факт, що агресор є власником житла, на ситуацію не впливає.

Від початку вересня поліцейські склали 82 протоколи за правопорушення у сфері домашнього насильства. Йдеться, зокрема, про вчинення фактів домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання кривдниками термінового заборонного припису або неповідомлення ними про місце свого тимчасового перебування.

За це стаття 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафів, громадських робіт або адміністративного арешту на строк до семи діб. Особа, яка упродовж року повторила правопорушення, може отримати адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

В одному з випадків поліцейські склали адмінпротокол за невиконання батьками обов'язків щодо виховання дітей (частина 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За це законодавство передбачає покарання у вигляді штрафу.

Окрім того, співробітники мобільної групи з реагування на факти домашнього насильства винесли порушникам 70 термінових заборонених приписів.

За результатами тримісячної роботи мобільної групи з реагування на факти домашнього насильства було відкрито 29 кримінальних проваджень за статтею «умисне легке тілесне ушкодження» (стаття 125 Кримінального кодексу України). Максимальна санкція покарання – обмеження волі на строк до двох років.

Інколи бувають випадки хибних викликів мобільної групи. Якщо під час виїзду поліцейських інформація про домашнє насильство не підтверджується, правоохоронці складають протокол за частиною 1 статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення (завідомо неправдивий виклик спеціальних служб), що карається штрафом. Таких протоколів за 3 місяці було складено 5.

У всіх випадках фіксування поліцейськими фактів домашнього насильства, інформація про них передається до соціальних служб.

Група з реагування на факти домашнього насильства дислокується на базі Чернігівського відділу поліції. До складу групи входять спеціально підготовлені працівники (дільничні офіцери поліції або працівники ювенальної превенції та патрульні поліцейські), які пройшли відповідне навчання.

Як діяти у ситуації домашнього насильства чи його загрози?

Передусім ви можете звернутися до територіального органу поліції або за телефоном 102.

Також ви можете зателефонувати на безкоштовну національну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству 0 800 500 335, короткий номер 116-123. За цими номерами ви можете дізнатись контакти найближчих організацій та установ, що можуть вам допомогти – центрів безоплатної правової допомоги, соціальних служб, служб у справах дітей, притулків для постраждалих від домашнього насильства, кризових центрів тощо.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.